kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۹۴۰
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
نشریه هیل خبر داد
همزمان با شروع واکسیناسیون سراسری در آمریکا، نشریه «هیل» اعلام کرده که سیاهپوستان آمریکا به واکسیناسیونی که از سوی دولت این کشور در حال انجام است بی‌اعتماد هستند.

بر اساس داده‌های وبگاه «ورلد امتر» تعداد مبتلایان به ویروس کرونا امروز از مرز 80 میلیون نفر در سراسر جهان فراتر رفته و شمار فوتی‌ها نیز به بیش از یک میلیون و 751 هزار نفر رسیده است. بر اساس همین داده‌ها در آمریکا نیز بیش از 19 میلیون و 111 هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و شمار فوتی‌ها نیز از 337 هزار نفر فراتر رفته است.
«واکسیناسیون» سراسری در آمریکا نیز شروع شده اما بر اساس برخی گزارش‌ها جامعه سیاهان این کشور اعتمادی به واکسن ساخت کشورخودشان ندارند. در این رابطه نشریه «هیل» نوشته: «عرضه اولین واکسن کووید-۱۹ تایید شده در این هفته سؤالاتی را در مورد زمان آماده‌‌سازی این واکسن تغییردهنده بازی برای آمریکایی‌ها ایجاد می‌کند. اما برای جوامع رنگین‌پوست، به ویژه جوامع سیاه‌پوست که عمیقا به دولت بی‌اعتماد هستند، سؤال این است که آیا آنها اصلاً واکسن دریافت می‌کنند یا خیر. البته این بی‌اعتمادی مایه تعجب نیست».
«هیل» سپس از قول «لاتوشا براون»، از موسسان جنبش
« جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» نوشته: «جامعه سیاه‌پوستان به این واکسن اعتمادی ندارد. مسئله این است که سیاه‌پوستان به سفیدپوستان اعتمادی ندارند...آنها می‌گویند ما به سفیدپوستان اعتمادی نداریم و جان خودمان را به خطر نمی‌اندازیم. این بن‌بست مشکل‌ساز است زیرا به خوبی اثبات شده که پاندمی کرونا بیشتر رنگین‌پوستان را درگیر کرده است...افراد سیاه‌پوست در آمریکا ۳.۷ برابر بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند و ۲.۸ برابر بیشتر از سفیدپوستان احتمال مرگ دارند. افراد بومی آمریکا و لاتین‌تبار به دلیل ابتلا به کرونا حدود چهار برابر میزان سفیدپوستان در بیمارستان بستری می‌شوند و بیش از ۲.۵ برابر بیشتر احتمال مرگ دارند. به همین علت، سازمان‌هایی بهداشی عمیقا در تلاش هستند تا جوامع سیاه‌پوست را درباره این ویروس و واکسن‌ها تحت آموزش قرار دهند».
افزایش تلفات به رغم واکسیناسیون
از سوی دیگر مؤسسه ارزیابی و سنجش سلامت وابسته به دانشگاه واشنگتن آمریکا پیش‌بینی کرده با وجود عرضه واکسن، شمار تلفات کرونایی در این کشور افزایش خواهد یافت. به گزارش خبر‌گزاری فارس، مؤسسه ارزیابی و سنجش سلامت وابسته به دانشگاه واشنگتن آمریکا بر اساس مدلی پیش‌بینی کرده که با وجود عرضه واکسن کرونا در این کشور، شمار تلفات کرونایی تا اول ماه آوریل ۲۰۲۱ (۱۲ فروردین ۱۴۰۰) افزایش خواهد یافت. به نوشته پایگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، این مؤسسه آمریکایی حتی پیش‌بینی کرده که احتمالاً تا این تاریخ ۵۶۷ هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست خواهند داد. این مؤسسه همچنین به این نتیجه رسیده که اگر ایالت‌ها، محدودیت‌های کرونایی را کاهش دهند، به جای این رقم، ۷۳۱ هزار نفر ممکن است جان خود را از دست بدهند.این در حالی است که محققان می‌گویند با تزریق واکسن کرونا، جان ۳۳ هزار نفر در آمریکا حفظ خواهد شد.دولت آمریکا گفته در نظر دارد ۲۰ میلیون دوز دیگر از واکسن کرونا را در هفته‌های آتی عرضه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: