kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۹۳۰
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
معاون امور بین‌الملل وزیر دادگستری از انتقال ۱۱ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور خبر داد.


به گزارش خبرگزاری صداو سیما،محمود عباسی اظهارداشت: این محکومان که از مدت‌ها قبل دوران محکومیت خود را در زندان‌های ارمنستان سپری می‌کردند، با پیگیری‌های دیپلماتیک معاونت کنسولی و سفارت کشورمان در تفلیس و پیگیری‌های دفتر همکاری‌های بین‌المللی وزارت دادگستری به کشور منتقل شدند.
وی گفت: این اتباع کشورمان پس از انتقال باید ادامه محکومیت خود را در زندان‌های کشور طی کنند.
عباسی تصریح کرد: اتهام بیشتر این محکومان، قاچاق مواد مخدر است که با وجود اطلاع‌رسانی‌ها و هشدارها، همچنان برخی در سفر‌های خارجی مواد مخدر حمل می‌کنند.
وی تاکید کرد: قاچاق مواد مخدر آثار و پیامد‌ها و مجازات سنگینی در بسیاری از کشور‌ها از جمله کشور‌های آسیای میانه دارد.
معاون وزیر دادگستری افزود: متاسفانه برخی افراد در دام باند‌های قاچاق مواد مخدر می‌افتند که تبعات سنگینی در انتظار آنهاست ضمن اینکه برای خانواده‌هایشان و دولت مشکل‌آفرینی می‌کنند.
رئیس‌کمیته انتقال محکومان به هموطنانمان هشدار داد: تقریبا در همه کشور‌ها خصوصا کشور‌های آسیای میانه مجازات سخت و سرکوبگرایانه سنگینی در انتظار مرتکبین حمل، نگهداری و قاچاق مواد مخدر است، ضمن اینکه این امر هزینه‌های سنگینی بر دولت و جامعه تحمیل کرده و اعتبار بین‌المللی ایران را خدشه‌دار می‌کند.
عباسی ابراز امیدواری کرد با آموزش و پیشگیری، شاهد کاهش جمعیت کیفری زندانیان خارج از کشور و هزینه‌های سنگین آن بر دولت باشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: