kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۹۰۸
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
نسبت به هفته قبل
بررسی قیمت‌ها در بازار آهن نشان از آن دارد با وجود رکود در ساخت و ساز قیمت انواع میلگرد و آهن نسبت به هفته گذشته یکهزار تومان در هر کیلوگرم رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، این روزها بازار فروش آهن و فولاد که هنوز به اذعان فعالان بازار رنگ آرامش به خود ندیده همچنان با نوسانات قیمتی روبه رو است. بررسی قیمت‌ها در بازار آهن نشان از آن دارد با وجود رکود در ساخت و ساز،  قیمت انواع میلگرد و آهن نسبت به هفته گذشته یکهزار تومان در هر کیلوگرم رشد داشته است. جالب اینجاست این رشد قیمت در حالی به وجود آمده که تغییراتی در تقاضای خرید ایجاد نشده و خود فعالان بازار هم دلیل روشنی برای افزایش قیمت‌ها ندارند. در همین زمینه حمیدرضا رستگار؛ رئیس‌اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه ما به عنوان توزیع‌کننده آهن، چندین بار مشکلات بازار را به مراجع مربوطه از جمله وزارت صنعت گزارش داده‌ایم، افزود: متأسفانه در این رابطه هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است. بی‌سامانی بازار آهن باعث شده تا دلالان در این بازار حضور داشته و مدام به خرید محصولات و احتکار آنها اقدام کنند. رئیس ‌اتحادیه فروشندگان آهن با طرح این سؤال که چرا در سیاست‌گذاری‌ها برای بازار فولاد حضور تشکل‌ها و اتحادیه‌ها نادیده گرفته می‌شود، ادامه داد:  ما به عنوان تشکل توزیع‌کننده آهن از سیاست‌گذاری‌ها خبر نداریم تا بتوانیم بازار را ساماندهی کنیم. وقتی ما در جریان موضوعات نیستیم چرا باید در زمان گرانی پاسخگو باشیم. آقایان خودشان بیایند پاسخ دهند، چرا ما با وجود مازاد تولید این روزها با رشد قابل توجه قیمت فولاد مواجه هستیم.
 گفتنی است، از تبعات رها بودن بازارها به نام آزادسازی اقتصادی، گرانی‌های بی‌دلیل است که در شرایط انتظار تورمی، تشدید می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: