kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۷۷۴
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان، گفت: استفاده نامتعارف و غیرایمن از کپسول گاز پیک‌نیک در زنجان حادثه ساز شد و یک واحد مسکونی را طعمه حریق کرد.


ابوالفضل رستمی، در گفت‌و‌گو با ایرنا، افزود: این حادثه در خیابان سعدی شمالی، کوچه اسماعیلی، اتفاق افتاد و مردی حدود ۶۰ ساله بر اثر حریق روی داده از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی شد.
وی اظهار داشت: تنها مصدوم این حادثه پس از نجات از آتش، تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه شد که پس از مداوا ی اولیه به منظور ادامه درمان با استفاده از آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت.
رستمی، تصریح کرد: آتش‌نشانان متوجه وجود سه دستگاه گاز پیک‌نیک در محل شدند و تحقیقات و بررسی‌های به عمل آمده حاکی از این بود که پیک‌نیک شعله‌ور شده از سوی فرد مصدوم به گلخانه انتقال یافته و ناکامی‌در اطفا آن، اسباب و اثاثیه موجود در منزل را به آتش کشیده است. وی افزود: حریق در طبقه سوم این ساختمان مسکونی روی داده بود و پس از اعلام حادثه آتش‌سوزی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی، بلافاصله ۲ تیم عملیاتی از ایستگاه شماره یک واقع در خیابان نواب و ایستگاه شماره ۲ مجتمع ادارات (در مجموع با هفت نیروی آتش‌نشان) به محل حادثه اعزام و در مدت ۱۵ دقیقه آتش را اطفا و پس از لکه‌گیری محل را‌ترک کردند. رستمی ‌دلیل شعله‌ور شدن این کپسول گاز پیک‌نیک را بی‌احتیاطی دانست و اظهار داشت: میزان خسارت وارده نیز هنوز برآورد نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: