kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۷۶۲
تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در اغلب نقاط کشور و بارش برف و کولاک در برخی مناطق خبر داد.

صادق ضیائیان به خبرگزاری فارس گفت: پس از ورود سامانه بارشی به کشور از روز گذشته و نفوذ توده هوای سرد به کشور تا یکشنبه آینده افت محسوس دما در اغلب نقاط کشور غیر از نوار جنوبی پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان اظهار داشت: امروز پنجشنبه در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بارش خواهیم داشت. البته عمده بارش‌ها در نوار شمالی کشور و امتداد جنوب غرب و همچنین نواحی مرکزی کشور تا شمال شرق است.
وی با بیان اینکه روز جمعه، بارش‌ها در شمال و مناطق مرکزی کشور و همچنین شمال شرق متمرکز خواهد بود، افزود: روز شنبه این سامانه در شمال شرق و برخی مناطق شرقی خزر فعال است و سپس از کشور خارج می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: به تدریج تا روز جمعه در مناطق سردسیر و ارتفاعات محورهای مواصلاتی شمال غرب و همچنین مناطقی از غرب کشور خصوصا استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های رشته کوه البرز، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های البرز و مناطقی از مرکز و شمال کشور درگیر و در برخی مناطق کولاک برف خواهند بود که این شرایط روز شنبه در شمال شرق حاکم است. از یکشنبه آینده در سراسر کشور جوی آرام حاکم است و به تدریج در شهرهای صنعتی پرجمعیت در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته آینده آلودگی هوا خواهیم داشت. ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران امروز نیمه ابری است همراه با بارش پراکنده و در بعد از ظهر افزایش ابر، همچنین امشب در برخی ساعات بارش پراکنده و در اواخر وقت بارش برف در تهران پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما پنجشنبه در پایتخت 8 و 1 درجه خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: