kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۷۰۵
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
کشتی نفتکش غول پیکر «افراماکس» با ظرفیت ۱۱۳هزار تن و وزن ۲۲.۵ هزارتن ساخت متخصصان ایرانی در شرکت صنایع دریایی صدرای بوشهر با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به آب‌اندازی شد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، نفتکش 113 هزار تنی افراماکس تحت استانداردهای بین‌المللی در مدت 2 سال ساخته شده است در آب‌های خلیج‌فارس بوشهر به آب‌اندازی شد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بعدازظهر دیروز در آیین آب‌اندازی کشتی نفتکش غول پیکر افراماکس اظهار داشت: این شناور دارای وزنی معادل 22 هزار و 500 تن قادر است 113 هزار تن محموله معادل 750 هزار بشکه نفت را بارگیری و حمل کند.
سردار سعید محمد با بیان اینکه «این کشتی با توان متخصصان داخلی طراحی، ساخته، تجهیز و به آب‌اندازی شده است» گفت: دومین کشتی نفتکش افراماکس در شرکت صدرا ساخته شده است.
وی با بیان اینکه «کشتی نفتکش غول‌پیکر افراماکس پس از نصب بخش مسکونی و انجام تست‌های دریایی قبل از پایان سال آماده تحویل می‌شود» تصریح کرد: پیشرفت کنونی کشتی نفتکش غول‌پیکر افراماکس بالای 93 درصد است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طول این نفتکش غول‌پیکر را 250، عرض 44 و ارتفاع 21 متر دانست و بیان کرد: آبخور این نفتکش 14.8 دهم متر با سرعت 15 گره دریایی است.
سردار محمد، ارزآوری حدود 60 میلیون یورو را از دیگر ویژگی این کشتی دانست و افزود: تاکنون در شرکت صدرا 2 کشتی نفتکش غول‌پیکر افراماکس با ارزآوری 120 میلیون یورو ساخته شده است. وی گفت: ساخت کشتی نفتکش غول‌پیکر افراماکس حدود 2 سال به طول انجامیده است و ‌اشتغال‌زایی آن حدود 500 نفر به صورت مستقیم و یک‌هزار و 500 نفر به طور غیرمستقیم است. سردار محمد، مهندسی و ساخت این کشتی را 100 درصد داخلی و تامین تجهیزات آن را حدود 40 درصد داخلی دانست.
وی گفت: «آمادگی داریم نیازهای کشور را در زمینه نوسازی ناوگان کشتیرانی با بهترین کیفیت و در کمترین زمان تامین کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: