kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۶۹۵
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
سخنگوی انجمن صنعت تایر:
سخنگوی انجمن صنعت تایر از وجود مشکلات متعدد در سامانه تجارت خبر داد.
مصطفی تنها در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص مشکلات سامانه جامع تجارت، اظهار داشت: شهرداری‌ها می‌خواهند وسائل نقلیه خود را تجهیز کنند، در نتیجه به این سامانه مراجعه می‌کنند و به دلیل اینکه خرید از سامانه نیاز به ثبت آگهی در روزنامه رسمی ‌دارد، با مشکل مواجه می‌شوند.
سخنگوی انجمن صنعت تایر ادامه داد: نهادها و سازمان‌ها برای خرید تایر به سامانه جامع تجارت مراجعه می‌کنند، در حالی که آگهی در روزنامه رسمی ‌ندارند به همین دلیل نمی‌توانند ثبت‌نام کنند و ما هم عملاً نمی‌توانیم به آنها تایر بدهیم، زیرا اطلاعات سامانه درست در نمی‌آید، این موضوع یکی از مشکلات اصلی است که در سامانه وجود دارد و باید چاره اندیشی برای آن انجام داد. در همین رابطه با مسئولان مربوطه در تعامل هستیم تا این موارد را برطرف کنند.
سخنگوی انجمن صنعت تایر اضافه کرد: مسئله دیگر این است که وقتی تایر را به نمایندگان می‌دهیم، آنها باید گواهی دریافت را در سامانه ثبت کنند. برخی نمایندگان و خرده‌فروشان با سیستم آشنایی ندارند و این روند مشکلاتی ایجاد می‌کند. نکته دیگر این است که بایستی اطلاعات را در سامانه جامع تجارت، سامانه سازمان حمایت، سامانه بهین یاب، سامانه مربوط به انبار کالا‌ها و سامانه ۱۲۴ ثبت شود که این روند طولانی است. یک سامانه جامع باید طراحی و همه اطلاعات در آن ثبت شود و تمام ادارات و نهاد‌های نظارتی بتوانند به آن لینک شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: