kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۶۶۲
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
ورزش و عناصر و اجزاء وابسته به آن از رهگذر رها بودگی و فقدان نظارت آسیب‌های جدی هم در حوزه فنی و هم از جنبه فرهنگی و اخلاقی خورده که امیدواریم حرکت‌های بازدارنده و اصلاحی اخیر که در اینجا و آنجا شروع شده با قاطعیت و درایت هر چه بیشتر تداوم پیدا کند و هرگز و هیچ‌جا هم متوقف نشود.


سرویس ورزشی-

علاوه‌بر این لازم است این حرکت‌های اصلاحی و نظارتی نه فقط مثلا در یک یا دو شبکه صدا و سیما ونه در‌باره دو یا سه فرد بلکه به طور همه‌جانبه در همه شبکه‌ها اعمال شود چون همان‌طور که اشاره شد سال‌های سال است که دلالیسم مخرب و شارلاتان‌های هفت خط درباره صداوسیما(علی الخصوص سیما) طمع و آنجا را به محلی برای تصفیه حساب با این و آن ودر یک کلام بنگاه دلالی خود تبدیل کرده‌اند.
علاوه ‌بر این دامنه برخوردها و اقدامات اصلاحی نباید فقط به فلان مجری و تهیه‌کننده و... ختم شود چون در یک سنجش و بررسی دقیق به راحتی مشخص خواهد شد اگر فلان مجری و تهیه‌کننده از موقعیتی که دارد به نفع خود و اغراض خود بهره می‌گیرد دلیل آن بیش از هر چیز به نحوه مدیریت برمی گردد. مدیران مرعوب و واداده که یا همدست آن افراد مخرب هستند و یا جرات برخورد واعمال مدیریت واصولی چون نظارت وحسابکشی ندارند.
مدیری که به وظیفه خود عمل نکرده در واقع « ترک فعل» کرده است و این خود جرم بزرگی محسوب می‌شود و عقل و انصاف هم می‌گوید مجرم اصلی را نباید رها و به معلول و مجرمان دست چندم اکتفا کرد! و باز نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که برخوردهای اصلاحی نه فقط در صداوسیما که در کلیت رسانه‌های ورزشی ما باید صورت بگیرد.
این فقط صدا وسیما نیست که خلافکاران و شارلاتان‌ها در آن طمع و به آن نفوذ کرده‌اند بلکه این جماعت فرصت‌طلب و جریانات طمعکار به همه رسانه‌ها به میزان اهمیت و اعتبار آنها چشم طمع دوخته و رد پای آنها رابه راحتی می‌توان علاوه‌بر صدا وسیما در روزنامه‌ها و نشریات ورزشی‌، در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و... تشخیص داد و مشاهده کرد و اگر واقعا اراده‌ای برای پاک‌سازی و اصلاح باشد این کار به سرعت» شدنی» است.
قصد و نیت اصلی ما در این نوشته یادآوری ضرورت اعمال اصل نظارت در ورزش است و به یاری خدا در فرصت‌های مناسب حتما به طور جزئی و مفصل‌تر به موضوع رسانه‌های ورزشی و آسیب و آفت‌هایی که آنها را تهدید می‌کنند و موحب می‌شوند تا رسانه‌ها به جای اینکه» کارکرد مثبت» خود را بروز دهند و موجب رشد و شکوفایی ورزش در ابعاد فنی وفرهنگی شوند به ضد کارکرد خود تبدیل می‌شوند و به ورزش ضربه می‌زنند، خواهیم پرداخت.
حرف ما در این نوشته به بهانه اقدامات اخیر مجلس شورای اسلامی (فراکسیون ورزش و...)‌، سازمان بازرسی و صداوسیما و... این است که ورزش مستعد پیشرفت ایران به دلیل فقدان نظارت و رها بودن به حال خود از یکسو و نفود ورخنه جریانات و افراد منفعت جو و شارلاتان مسلک‌های هفت خط آسیب‌های جدی خورده است و حالا که دستگاه‌های نظارتی مثل مجلس و...درباره مسائل و اتفاقات ناخوشایند ناشی از سوءمدیریت در ورزش حساس شده و با جدیت ورود کرده‌اند و چند بار مسئولان ارشد ورزش را به مجلس فراخوانده‌اند، اولا این اقدامات نظارتی و حسابکشی با قاطعیت و دلسوزی تمام ادامه داشته باشد، ثانیا سایر دستگاه‌های مرتبط با ورزش خاصه رسانه‌ها و در راس همه صدا وسیما و نظایر آن در‌باره فعالیت شبکه‌ها و سرویس‌های ورزشی خود حساس باشند و عناصر نفودی‌، انگل و فرصت‌طلب را شناسایی و پرونده شان را هر چه زیر بغلشان بگذارند و...
و خلاصه در حرکتی مسئولانه و جهادی ورزش را از آفات و مفسده‌هایی که سلامت آن را به خطر‌انداخته، و مانع از نشاط و پیشرفت و « قوی شدن» آن می‌شوند، نجات دهند. ان شاءالله.
نام:
ایمیل:
* نظر: