kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۶۵۶
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
رئیس ‌بنیاد مستضعفان از سرمایه‌گذاری ۳۱ هزار میلیارد تومانی این بنیاد در سال ‌جاری در کشور خبر داد و گفت: ۲ مورد از این سرمایه‌گذاری‌ها در استان کرمانشاه است.


به گزارش ایرنا، سید «پرویز فتاح» در مراسم افتتاح کارخانه قوطی‌سازی سینا کرمانشاه افزود: عمده این سرمایه‌گذاری‌ها امسال و سال آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد و بنیاد در سطح کشور طرح نیمه‌کاره و نیمه‌تمام نخواهد داشت. وی راه‌اندازی کارخانه و افتتاح طرح‌ها را در شرایط تحریم‌های ظالمانه و شیوع کرونا سخت دانست و گفت: در مواجهه با تحریم‌ها و عهدشکنی خارجی‌ها به بهانه تحریم ما ۲ راه داشتیم یکی اینکه برای رفع تحریم انتظار بکشیم و یا یافتن راه علاج برای دور زدن تحریم‌ها که ما به انتظار رفع تحریم‌ها ننشستیم و با اتکا به توان داخلی و متخصصان کشورمان کارخانه قوطی‌سازی کرمانشاه را راه‌اندازی کردیم. فتاح گفت: ما خودمان آستین بالا زدیم و در شرایطی که مغز این تجهیزات، در دست خارجی‌ها بود، با تکیه بر جوان‌های خودمان، مغز نرم‌افزاری این تجهیزات را در داخل طراحی کردیم و این تجهیزات که از فناوری بسیار بالایی برخوردار بود را به دست جوان‌های کرمانشاهی راه‌اندازی کردیم. وی اضافه کرد: بنیاد مستضعفان سرمایه‌گذاری برای تکمیل زنجیره تولید قوطی‌های نوشیدنی را انجام می‌دهد؛ لذا مرحله دوم این کارخانه نیز که تمام زیرساخت‌های آن فراهم است، باید به زودی راه‌اندازی شود که علاوه‌بر افزایش تولید، باعث افزایش ‌اشتغال‌زایی و درآمدزایی ارزی برای کشور می‌شود که البته تحقق این موضوع، نیازمند حمایت‌های استانداری کرمانشاه و وزارت صنعت در این مسیر است.
وی با انتقاد از واردات ورق‌های آلومینیومی به عنوان ماده اولیه قوطی‌سازی نیز گفت: وقتی ما در کشور دارای معادن آلومینیوم هستیم، نباید مواد اولیه این کارخانه که ورق‌های آلومینیومی است را از خارج وارد کنیم و باید این مواد اولیه از داخل تامین شود و ما برای واردات این ورق‌ها هزینه نمی‌کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: