kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۶۱۴
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
رئیس‌کل دادگستری آذربایجان غربی در راستای حمایت از تولید و حل مشکلات تولیدکنندگان از سه واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل بازدید کرد.


فعالیت در دو مورد از واحد‌های تولیدی یاد شده به دلیل مشکلات بانکی به‌طور کامل متوقف شده است و یکی دیگر از این واحد‌ها در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد.
یکی از راهکارهای تامین نیازهای کشور و استانی نظیر آذربایجان غربی در برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، فعال‌کردن واحدهای نیمه‌تمام، راکد و نیمه تعطیل بوده که در کنار نهضت حمایت از تولید داخلی، نهضت احیای واحدهای تولیدی کوچک با تدبیر بی‌بدیل دولت تدبیر و امید در این استان به بار نشست تا مقدمه‌ای برای جهش تولید باشد.
یکی از مشکلات کنونی کشور در سال‌های طولانی گذشته، بیکاری مبتنی بر تعطیلی واحدهای تولیدی بوده است که بدون شک فعال شدن واحدهای راکد و نیمه تعطیل در برعکس کردن این روند، اثر بسزایی داشته است.
علاوه‌بر آن، رهبر معظم انقلاب که طی سال‌های اخیر، با توجه ویژه به موضوع اقتصاد و تولید، امسال را نیز به نام جهش تولید نامگذاری فرموده اند، که همین امر تلاش‌ها را برای توسعه بخش تولید در راستای چیره شدن به معضل بیکاری دوچندان کرده است. مقوله تولید در شرایط حساس کنونی، مهم‌ترین موضوعی است که دستگاه‌های مختلف اجرایی برای تقویت و سرپا نگاه داشتن آن با عزمی راسخ به میدان آمده‌اند. آذربایجان‌‎غربی یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد که ۸۵۵ مورد از این تعداد فعال است و با این آمار از قطب‌های تولید کشور و صادرات کالا محسوب می‌شود که ۲۲ هزار و ۵۲۴ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند. مشکلاتی مانند کمبود نقدینگی، مواد اولیه، تحریم، نوسان قیمت ارز و فرسودگی ماشین‌آلات، بدهی‌های مالیاتی، بانکی، بیمه‌ای و پایین آمدن سطح درآمد سبب شده بخشی از واحدهای تولیدی این استان دچار رکود و یا تعطیلی و نیمه‌تعطیلی شوند. تاکید مقام معظم رهبری بر خوداتکایی، خودباوری و از سویی دیگر تشدید تحریم‌های ظالمانه دشمنان این فرصت را به وجود آورده تا نگاه‌ها به داشته‌های درونی معطوف شود.
موقعیت ویژه آذربایجان‌غربی و علاقه سرمایه‌گذار برای حضور در این استان به عنوان یک قطب اقتصادی، توجه مسئولان استانی و کشوری را جلب کرده است. دستگاه‌های اجرایی و اداری از نماینده عالی دولت در استان تا دستگاه قضایی همگی بر امر حمایت از واحدهای تولیدی تاکید دارند تا صنعت آذربایجان غربی پویایی دوباره را به دست آورده و افزون بر ایجاد ‌اشتغال، نیازهای داخلی و بازارهای هدف منطقه را در تسلط خود قرار دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: