kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۵۴۳
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه کشور توانایی تولید تمامی میوه‌های گرمسیری را دارد، گفت: اختصاص سالانه یک میلیارد دلار به واردات میوه‌های گرمسیری نشانه عدم مدیریت است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد‌، در گفت‌‌وگو با تسنیم ضمن اشاره به واردات سالانه یک میلیارد دلار میوه‌های گرمسیری ابراز داشت: از این میزان واردات میوه‌های گرمسیری حدود 500 تا750 میلیون دلار آن به واردات موز اختصاص دارد در حالی که در منطقه مکوران استان سیستان و بلوچستان به راحتی می‌توان تمامی میوه‌های گرمسیری را تولید کرد.
وی با بیان اینکه این موضوع نشان‌دهنده عدم مدیریت است، گفت: گستردگی این استان باعث شده است که تا رسیدگی به آن تحت تاثیر قرار بگیرد در حالی که دیگر استان‌های کشور نیز با این مشکل مواجه هستند و به دلیل گستردگی رسیدگی به بخش‌های مختلف آن استان کاهش پیدا می‌کند.
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه ما باید بروکراسی در کشور را بشکنیم، تصریح کرد: تحریم اصلی در کشور تحریم داخلی است و بر همین اساس لازم است تا تفویض اختیارات گسترده از سوی مسئولان صورت پذیرد و هیچ راهی نیز غیر از آن نداریم و دست دراز دولت همه چیز را فلج کرده است.
وی با بیان اینکه مهمترین داروی ضد تحریم خارجی تفویض اختیارات است، تاکید کرد: لازم است مسئولان در رده‌های مختلف به ویژه فرمانداران و بخشداران با دارا بودن اختیارات لازم اقدامات مقتضی را انجام دهند در حالی که در این شرایط نمی‌توانند کاری انجام دهند.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به طرح تعیین تکلیف اختیارات فرمانداران ویژه شهرستان‌های کشور افزود: چرا با وجود فرمانداری ویژه کمیسیون ماده پنج در مرکز استان انجام می‌شود؟ لازم است تا این اختیارات تعیین تکلیف و به مسئولان تفویض شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: