kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۵۳۴
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
جانشین مرزبانی استان هرمزگان از توقیف یک فروند موتورلنج حامل ۹۴ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و دستگیری ۸ نفر سودجو در آب‌های بندر جاسک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جاسک، سرهنگ عبداله لشکری، اظهار داشت: مرزبانان شهرستان جاسک مطلع شدند مخلان اقتصادی قصد دارند مقادیر زیادی سوخت را به وسیله یک لنج که از سواحل شهرستان جاسک بارگیری شده بود از مرزهای دریایی کشور خارج کنند.
وی افزود: مرزبانان حین پایش نوار مرزی و گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی، در 25 مایلی از ساحل پاسگاه مرزی دریایی «بونجی» به شناور لنج حامل سوخت قاچاق که در حرکت بودند، برخورد کردند.
جانشین مرزبانی استان هرمزگان با‌ اشاره به توقیف لنج در این عملیات، تصریح کرد: در بازرسی دقیق از آن 94 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف و 8 نفر نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی‌صلاح شدند.
سرهنگ لشکری تأکید کرد: قاچاقچیان، سوختی را که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می‌شود، با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می‌کنند و زمانی که توسط مرزبانان متوقف می‌شوند کلیه سوخت‌ها را در دریا تخلیه کرده که آسیب‌های فراوانی را به محیط زیست و گونه‌های زیستی دریایی می‌زنند.
جانشین مرزبانی استان هرمزگان در پایان گفت: به‌طور جدی و قاطع جلوی قاچاق و ناامنی در مرزهای شهرستان را می‌گیریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: