kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۵۴۹۷
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱


  روح‌الله مومن‌نسب
مرورِ گاه‌گاه خبرهایی که با جادوی رسانه‌ای کم‌رنگ‌تر شنیده می‌شوند و زود فراموش‌شان می‌کنیم، می‌تواند خطی را برایمان از گذشته ‌ترسیم کند که دنباله‌گیری امتدادش باعث روش‌تر شدن توطئه‌های آینده خواهد شد.
و اما بعد؛ بی‌مقدمه!
همان‌هایی که طرح اینترنت ملی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات را به تمسخر می‌گرفتند، وقتی جشن افتتاح این شبکه‌ حیاتی در کشورهای غرب و شرق عالم را دیدند و با تکرار و پیگیری مداوم امام و امت مواجه شدند، سناریوی عملیات ‌روانی خود را طوری طراحی کردند که منویات آمریکا و اسرائیل را این‌بار مزورانه با نام شبکه ملی اطلاعات اجرا کنند و چه از این برای فرار از انتقادات بهتر؟
این‌گونه مخالفان بالقوه‌شان را نیز به همراهی خود می‌کشیدند.
در آن سال‌ها هم سرعت و کیفیت اینترنت ناگهان پایین آمد و قیمتش بالا رفت؛ به مجلس و مردم گفتند برای افزایش سرعت و کیفیت دسترسی و کاهش قیمت و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات نیاز به زیرساخت‌های 4G داریم و تغییر نسل هم که می‌دانید! یعنی تغییر همه چیز...
یعنی تغییر ده‌ها میلیون گوشی، چند صد میلیون سیم‌کارت، صدها هزار کیلومتر کابل ارتباطی، ده‌ها هزار دکل مخابراتی (BTS) و... و هیچ‌کدام این‌ها چون در ایران تولید نمی‌شود، تامین‌شان یعنی میلیاردها دلار هزینه!
حق داشتند!
آخر اجرای سند ۲۰۳۰ خرجش بیش از حد تصور است... پس باید برای جلب نظر آمریکایی‌ها برای برجام هسته‌ای، با پذیرفتن برجام مجازی تدبیر می‌کردند و تدبیر کردند...
«۱۹ هزار میلیارد تومان» به نام شبکه ملی اطلاعات از بیت‌المال بودجه گرفتند و همه کشور تا دور افتاده‌ترین روستاها را تحت پوشش 4G وارداتی قرار دادند و به‌صورت نامحدود تمام زیرساخت‌های تأمین شده‌ با پول مردم را در اختیار پیشرفت شرکت‌های آمریکایی قرار دادند.
امروز به اذعان مسئولین کشور «بیش از ۸۰٪ از پهنای باند اینترنت کشور»، یعنی بیشتر از چهار پنجم گوشی‌ها، سیم‌کارت‌ها، کابل‌ها، دکل‌های مخابراتی، کارمندان وزارت ارتباطات و شرکت‌های مخابراتی و... برای توسعه کسب‌وکار استارتاپ‌های آمریکایی گوگل، اینستاگرام، واتس‌آپ، تلگرام و فیلترشکن‌ها، با پول ملت ایران، تقدیم به دشمنان این ملت شده است.
تقدیم‌شان شده تا با سرعت و کیفیت بهتری ۲۰۳۰ را اعمال کنند؛ اطلاعات‌مان را بِبَرند، مردم‌مان را برده‌ اطلاعاتی خودشان کنند و دقیق‌تر تحریم و بهتر تحقیرمان کنند.
ماه‌های آخر حیات دولت غرب‌گراست و چند روزی است گویا مأموریت تازه‌ای ابلاغ شده است:
نسل پنجم (5G) را راه‌اندازی کنید!
گویا نفوذی‌ها روی بی‌خیالی، سهل‌اندیشی و کم‌حافظه‌گی ما حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند و قرار است با همان سناریوی قدیمی، این‌بار باقی‌مانده‌ امنیت و عزت کشور را پیش‌کش کنند!
دستورالعمل کمیته عملیات‌روانی با همان نوت قبلی در حال اجراست:
سرعت، پهنای‌باند و کیفیت اینترنت را کم کن و هزینه آن را به شدت افزایش بده تا مردم 5G را مطالبه کنند و مافیا هم تُپلی‌شان کم نشود!... بعد که پول مردم را به جیب زدی، اینترنتی با سرعت، پهنای ‌باند و کیفیت پایین و هزینه زیاد بهشون بده!! تا جیب مافیا، ابدی تضمین شود...
این یعنی با توجه به این‌که:
بر مبنای استاندارد جهانی، در نسل چهارم مخابرات (4G) شما باید هنگام تحرک بالا (در ماشین و قطارهای تندرو) حداقل به اینترنتی با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و هنگام تحرک پایین (پیاده‌روی و در منزل) به سرعتی معادل یک گیگابیت بر ثانیه دسترسی داشته باشید! که البته دسترسی ندارید...
بنده همین حالا 4G را تست کردم، در منزل!
شما هم می‌توانید با speedtest.ir تست کنید...
کمتر از ۲ مگابیت بر ثانیه در برابر ظرفیت ۱۰۲۴؛ یعنی هیچ!!
این آزمایش ساده نشان می‌دهد بیشتر از ۹۹/۸٪  از ظرفیت 4G هنوز فعال نشده و در اختیار مردم قرار نگرفته است!
پس باید به آقایان بگوییم: نسل پنجم (5G) پیشکش!
لطفا دست‌تان را از جیب مردم در آورید، پایتان را از روی کابل‌های اینترنت مردم بردارید و اگر خیلی به فکر ما مردم هستید، در این وضعیت بحرانیِ اقتصادیِ حاصل از بی‌تدبیری‌ها و خیانت‌ها، میلیاردها دلار از باقی‌مانده‌ ذخائر ارزی کشور را به اسم 5G از کشور خارج نکنید و لطفاً اگر می‌خواهید کاری کنید، همان ۹۹/۸٪  باقی‌مانده‌ 4G را راه‌اندازی کنید...
رونوشت به: کمیسیون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات مجلس، سازمان بازرسی کل کشور و تمام دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و اطلاعاتی جهت اطلاع و اقدام مقتضی!
نام:
ایمیل:
* نظر: