kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۰۷۰۹
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
انجمن صنایع پوشاک:
انجمن صنایع پوشاک در نامه‌ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد: بحث واردات برای تنظیم بازار پوشاک، یک اتفاق حیرت‌انگیز و زیان بار برای صنعت پوشاک کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخشی از این نامه آمده است: آمارهای رسمی ‌کماکان میزان قاچاق پوشاک کشور را سالانه به طور میانگین تا 2/5 میلیارد دلار تخمین می‌زنند اما با قاطعیت می‌توان گفت که در سایه تغییر شکل یورش قاچاق به اقتصاد ایران، ارقام بسیار بزرگ‌تری چشم طمع به بازار کشور دوخته‌اند.
انجمن صنایع پوشاک در نامه خود افزوده است: فقط کافی است تا سری به بازار آنلاین بزنیم تا به خوبی چهره تغییر یافته قاچاق را در عرصه پوشاک انباری از سوی برخی کشورهای منطقه ببینیم. یکی از برندهای شناخته‌شده اروپایی بیش از چهار میلیارد دلار محصولات روی دست مانده خود را از انبارها بیرون کشیده و در شبکه‌های مجازی به کمین تولید ایرانی نشسته است. چنین یورشی اگر قاچاق نیست چه نامی‌می‌توان روی آن گذاشت. آن وقت در چنین شرایطی شنیده می‌شود که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که همواره یاریگر تولیدکنندگان در مقابله با قاچاق بوده است با برگزاری جلسات گزینشی یک‌بار دیگر بحث واردات برای تنظیم بازار پوشاک کشور را مطرح کرده است که به نوبه خود می‌تواند در شرایط فعلی اقتصاد کشور یک اتفاق حیرت انگیز و زیان بار برای تولید پوشاک در ایران باشد.
در بخشی از این نامه آمده است: قرار بر این است که امسال سال جهش تولید باشد. در دورانی که اپیدمی کرونا بسیاری از اقتصادهای جهان را تهدید می‌کند، خیلی از کشورهای اروپایی و کشور آمریکا مرزهای خود را به روی محصولات خارجی بسته اند تا بیشتر از هر وقت دیگری حامی ‌تولید ملی خود باشند آن وقت ما باید به واردات اندیشه کنیم و صنعت پوشاک را که بعد از چند سال مبارزه با آفت قاچاق به ثروتی ملی تبدیل شده است در معرض آسیب و زیان‌های شدید قرار بدهیم.
انجمن صنایع پوشاک در نامه خود افزوده است: ما مخالف واردات نیستیم. منتهی محکم می‌گوئیم در شرایط فعلی اقتصاد کشور که از یک سو تحریم‌های تحمیلی گره‌هایی را ایجاد کرده‌اند و از سوی دیگر بازارچه‌های مرزی و مناطق آزاد نیز به گذرگاهی برای قاچاق تبدیل شده‌اند، می‌توان به جای واردات اندیشی فکری به حال تأمین مواد اولیه کرد تا تولیدکنندگان پوشاک به جای آنکه زیر ظرفیت فعالیت کنند به امکانی بزرگ برای اقتصاد ملی کشور تبدیل شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: