kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۰۵۵۲
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
موسوی در واکنش به اظهارات برایان هوک:
سخنگوی وزارت امور خارجه خطاب به برایان هوک که از اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز خرسندی کرده، گفت: دیدید که نه گردن مردم ایران، بلکه زانوی شما خرد شد و به زودی جلوی این ملت هم زانو خواهید زد.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه به ابراز خرسندی برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران از نتایج فشار تحریم‌ها علیه مردم ایران واکنش نشان داد. موسوی در توئیتی نوشت: «دولتی که سیاستش مبتنی بر «فشار بر گردن»-  چه مردم خودش و چه مردم جهان باشد-  باید از ‌تروریسم اقتصادی و فشار بر مردم عادی خرسند باشد. اما دیدید نه گردن ملت ایران، بلکه زانوی شما خُرد شد». وی افزود:«به زودی جلوی ملت ایران هم زانو خواهید زد». به گزارش فارس، برایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه از نتایج تحریم‌ها علیه ایران ابراز خرسندی کرد.
هوک که با شبکه خبری «العربیه» مصاحبه می‌کرد گفت آمریکا در تلاش برای قطع کمک مالی ایران به حوثی‌های یمن (انصارالله) است.
به نوشته پایگاه خبری «Arabnews» برایان هوک گفت آمریکا از نتایج تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران خرسند است و مدعی شد که سیاست آمریکا علیه ایران به تضعیف این کشور منجر شده و روی حمایتش از حزب‌الله تأثیر گذاشته است. هوک روز سه‌شنبه ۲۰ خرداد ماه نیز در اظهارات دیگری مدعی شده بود که تحریم‌ها علیه ایران «نتایج عالی» به همراه داشته‌اند.  این مقام آمریکایی در ادامه با تکرار ادعاهای اثبات‌ نشده مدعی شد ایران از ‌تروریسم حمایت می‌کند و تلاش کرده است عربستان سعودی را هدف قرار دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر: