kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۰۲۶۸
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
یادی از شهید مدافع حرم مهدی اسحاقیان درچه
در چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم مهدی اسحاقیان درچه قرار داریم. این شهید با تحصیلات کارشناسی ارشد متولد دوم فروردین سال ۵۸ بود که ۲۰خرداد سال ۹۵ در سوریه به شهادت رسید.
چند روز قبل هم مراسم باشکوهی با حضور مسئولان و جمع وسیعی از مردم به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت مهدی اسحاقیان در کنار دو شهید گمنام مدفون در کوه سفید درچه برگزار شد. شهید مهدی اسحاقیان درچه در گلزار شهدای اسلام‌آباد درچه در کنار شهید محمد باقر مداح پدر همسرش، آرام گرفته است. اخیرا به قلم فاطمه علی‌پور دهاقانی، کتاب «هجرت تا بهشت» درباره شهید مدافع حرم مهدی اسحاقیان به چاپ رسیده است. شهید مهدی اسحاقیان تأکید بسیار زیادی بر پیروی از ولایت داشت. در دست‌نوشته‌ای که از این شهید باقی مانده، وی نوشته بود: «حب الحسین (ع) اسرار شهـداست ...در مسیر شهـدا بایستی از راه حسین(ع) پیروی نمود دوست داشتن ولایت، همان دوست داشتن حسین(ع) می‌باشد.»
در وصیت‌نامه شهید مدافع حرم مهدی اسحاقیان درچه نیز آمده است: «از همه دوستان و آشنایان حلالیت مي‌طلبم و امیدوارم بدی‌های مرا به خاطر خدا ببخشند و مرا در دعای خیر خود بهره‌مند سازند. از همه دوستان عزیزم حلالیت می‌طلبم و همگی را به خداوند بزرگ می‌سپارم و امیدوارم بنده را در کارهای خیرشان شریک نمایند. رهبر عزیز انقلاب را تنها نگذارید. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما.»


نام:
ایمیل:
* نظر: