kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۰۱۹۷
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
نیوزیلند پس از به صفر رساندن موارد ابتلا به کووید - ۱۹، قصد دارد الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را از میان بردارد، امری که نشان از تحقق هدف این کشور برای غلبه بر ویروس کرونا دارد.

به گزارش ایرنا، «جاسیندا آردردن» نخست‌وزیر نیوزیلند اعلام کرد که همه محدودیت‌های باقی مانده در مورد افراد و مشاغل، به استثنای کنترل‌های سخت مرزی، لغو می‌شود و راه را برای از سرگیری زندگی عادی هموار می‌کند.
این کشور پیش‌تر گزارش داد که آخرین بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند که بدین ترتیب، نیوزیلند یکی از معدود کشورها در جهان است که با موفقیت ویروس را از بین برده و اولین کشور در میان کشورهایی است که میزان شیوع در آنها قابل توجه بوده است.
نخست‌وزیر نیوزیلند در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما در زمینه روش‌های بی‌سابقه برای شکست دادن ویروس، متحد عمل کردیم و اکنون برای احیای وضعیت اقتصادی‌مان، فرصت برتری داریم.
نیوزیلند علاوه‌ بر جلوگیری از انتقال ویروس، یک رویکرد حذف مشخصی را دنبال کرد. این کشور، یکی از سخت‌ترین موارد قرنطینه را در جهان به اجرا گذاشت و ضمن درخواست از همه مردم برای ماندن در خانه، انجام خدمات صرفاً ضروری را مجاز برشمرد.
 به گزارش خبرگزاری نیوزیلند (زی ان ای)، این کشور یکی از کشورهایی است که تاکنون به خوبی توانسته ویروس کرونا را کنترل و مهار کند و در نهایت پیروزی خود را بر این ویروس خطرناک اعلام کند.
طبق اعلام وزارت بهداشت نیوزیلند، هیچ‌گونه مورد ابتلا در میان شهروندان این کشور در شرایط کنونی وجود ندارد.
«اشلی بلومفیلد» وزیر بهداشت نیوزیلند دیروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: تنها یک زن از اوکلند در حال حاضر به خاطر ویروس کرونا بستری است که او هم تحت درمان قرار دارد. این خبر بسیار خوبی برای ما است و قطعاً خوشحالی مردم را هم به دنبال خواهد داشت. این برای نخستین بار از ماه فوریه است که هیچ ابتلای به کرونا در کشور نداریم و این بسیار مهم است. دولت امیدوار است که رهایی از ویروس زمینه رونق اقتصاد این کشور را سریع‌تر از کشورهای دیگری فراهم کند. همچنین لغو الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی که زودتر از حد انتظار روی داده، باعث تقویت شاخص بورس این کشور شده است. البته بستن مرزهای نیوزیلند، خسارت سنگینی به بخش گردشگری این کشور که بزرگ‌ترین منبع کسب ارز خارجی تا قبل از شیوع کرونا محسوب می‌شد، وارد می‌کند.
در حال حاضر، فقط افراد مقیم نیوزیلند و برخی کارگران خارجی با مهارت‌های خاص که مجوز داشته باشند، اجازه ورود به این کشور را دارند و همه این افراد باید قرنطینه ۱۴ روزه را سپری کرده باشند.
فرضیه پشت رویکرد حذف کووید - ۱۹ در نیوزیلند این است که دوره نهفتگی این بیماری طولانی‌تر از آنفلوانزاست. این دوره برای بیماری کووید - ۱۹ به طور متوسط پنج تا شش روز و تا دو هفته است در حالی که برای آنفلوانزا فقط دو تا سه روز است.
این بدان معناست که مقام‌های بهداشتی زمان کافی برای شناسایی و ایزوله کردن افرادی را که با فرد مبتلا در تماس بوده‌اند، دارند، قبل از اینکه این افراد خود مبتلا به ویروس شوند.
در نیوزیلند در مجموع یک هزار و ۵۰۴ مورد ابتلا به کووید - ۱۹ به ثبت رسید که ۲۲ مورد به مرگ منتهی شد. هیچ مورد جدیدی از ابتلا در این کشور از ۱۷ روز پیش تاکنون گزارش نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: