kayhan.ir

کد خبر: ۱۹۰۱۱۵
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸

 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: از میان ۴۸ هزار و ۲۶۹ دستگاه انواع خودروی فعال در حوزه حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر در استان ۱۳ هزار و ۹۸ دستگاه فرسوده است.
ابراهیم نصری افزود: ۹ هزار و ۱۶۷ دستگاه از این تعداد انواع کامیون است که با طول عمر افزون بر ۲۵ سال در حال حمل بار در مسیر جاده‌های این استان هستند.
او اضافه کرد: در حال حاضر عمر متوسط ناوگان اتوبوس برون شهری در استان خراسان رضوی ۱۲ سال و کامیون و کشنده نیز ۱۹ سال است.
وی به آغاز اجرای «طرح ملی نوسازی ناوگان حمل و نقل» در سطح کشور‌ اشاره کرد و ادامه داد: نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از طریق واردات خودرو اجرایی شده و این طرح ملی در راستای سیاست‌های کلی نظام، به ازای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده با اولویت نوسازی پیرترین ناوگان با عمر ۴۰ سال انجام می‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: متقاضیان می‌توانند بدین منظور با ورود به سایت اینترنتی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور به نشانی www.rmto.ir در قسمت نوسازی و توسعه ناوگان نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: تقویت حمل و نقل عمومی، ارتقای ایمنی سفر و کاهش تلفات سوانح جاده‌ای، بهبود کیفیت خدمات حمل و نقل، افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها، بهبود تجارت، تولید و‌ اشتغال‌زایی، رفع معضل کندی‌ترافیک در مسیرهای جاده‌ای، کاهش زمان سفر، هزینه تعمیرات، توقف و خواب خودرو، ایجاد زمینه رقابت با ناوگان کشورهای همسایه در‌ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و هدر رفت سرمایه را از دیگر مزایای نوسازی ناوگان سنگین جاده‌ای در کشور و خراسان رضوی برشمرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: