kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۱۶۰
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
آمریکا
نتایج یک گزارش جدید از وضعیت انبارهای فروشگاه اینترنتی آمازون حکایت از‌ آن دارد که بیش از نصف انبارهای این شرکت در آمریکا آلوده به ویروس کرونا شده است.


 

به گزارش  فارس به نقل از دیلی‌میل، آمازون که یک ماه پیش نخستین مورد از ابتلای یکی از کارمندان خود به ویروس کرونا را ثبت کرد و برای کنترل اپیدمی ‌آن، مدتی انبار خود را تعطیل کرد حالا با شیوع این ویروس میان کارمندان خود ‌و آلودگی انبارها مواجه شده است.
گروه حقوق کارگران می‌گویند با توجه به میزان کنونی آلودگی‌ انبارها، انتظار می‌رود شمار انبارهای آلوده تا پایان ماه آوریل به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
طبق اطلاعات موجود، نزدیک به ۷۵ انبار آمازون موارد COVID-19 داشته‌اند و کارمندان آنها مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.
آمازون ادعاهای موجود در این گزارش را رد و ادعا می‌کند که توسط شرکت‌های رقیب چنین شایعه‌هایی مطرح شده است.
گزارش جدید در مورد شرایط کار در آمازون نشان می‌دهد که موارد COVID-19 در بیش از نیمی‌از انبارهای شرکت در ایالات متحده وجود داشته و پیش‌بینی می‌شود که این بیماری در هفته‌های آینده به طرز چشمگیری در بین کارگران گسترش یابد.
در این گزارش آمده است: شرکت باید از سلامت و ایمنی بیش از ۲۵۰ هزار نفر در ۱۱۰ انبار خود در سراسر آمریکا، پیمانکاران ارسال محموله و ۷۵ هزار راننده  محافظت کند.  
گروه‌های حمایت از حقوق کارگران Athena Coalition و Hedge Clippers  با استفاده از اطلاعات سازمان‌های بهداشتی دولت و همچنین منابع خبری ملی و محلی این گزارش را تهیه کرده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: