kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۱۳۴
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
رئیس ‌اتاق اصناف تهران:
رئیس ‌اتاق اصناف تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا پاساژها و بازارهای مسقف از امروز اول اردیبهشت مجاز به بازگشایی هستند.
به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی با‌ اشاره به جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: طی مکاتبات و پیگیری‌های مستمر اتاق اصناف تهران در نهایت، مصوب شد تا پاساژها و بازارهای مسقف از اول اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کنند. وی افزود: پیرو این مصوبه ساعت فعالیت پاساژها و بازارهای مسقف تا ساعت ۱۸ (۶ بعد از ظهر) خواهد بود و این مراکز می‌بایست پس از این ساعت تعطیل کنند.
رئیس ‌اتاق اصناف تهران تاکید کرد: تمامی واحدهای صنفی کم خطر مستقر در بازار تهران، پاساژها و بازارهای مسقف می‌بایست نسبت به ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir اقدام و کد مجوز بهداشت را دریافت و در واحد صنفی خود نصب کنند. فعالیت این واحدها بدون ثبت‌نام و دریافت کد مجوز غیرمجاز خواهد بود.
نوده فراهانی با اعلام اینکه صنوف پر خطر همچنان تعطیل هستند، گفت: همانطور که با پیگیری‌های صورت گرفته پاساژها و بازارهای مسقف بازگشایی شد، در تلاشیم تا با همکاری و رعایت کامل پروتکل‌ها بهداشتی توسط اصناف و مردم عزیز، امکان فعالیت اصناف پر خطر نیز در مراحل دیگر مهیا شود. همچنین آیت محمدولی؛ رئیس ‌اتحادیه طلا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم از بازگشایی بازار طلا، مجتمع و پاساژهای طلافروشی از اول اردیبهشت خبر داد و اعلام کرد: البته طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، فعالیت مجتمع‌های سرپوشیده فعلاً تا ساعت 18 خواهد بود.
وی درباره قیمت‌های طلا و سکه گفت: این قیمت‌ها دقیق نیستند و با باز شدن بازار طلا قیمت طلا و سکه نیز با منطق و براساس معاملات خواهد شد.
رئیس ‌اتحادیه طلا تأکید کرد: قیمت‌هایی که برای طلا و سکه در شبکه‌های مجازی اعلام می‌شود سردرگم است و با از سرگیری فعالیت بازار طلا، قیمت ساماندهی شده خواهد بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: