kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۱۲۵
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱
به یاد شهید مدافع حرم حسین همتی
در چهارمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم حسین همتی قرار داریم. این شهید که از کلاه سبزهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در تقابل با داعش بود، در تاریخ 25 تیر1369 در شهرستان کرج چشم به جهان گشود. پس از اتمام دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی در سال 1387 وارد دانشگاه افسری امام علی (علیه‌السلام) شد و از برترین دانشجویان فعال و ورزیده دانشگاه بود. وی پس از فارغ‌التحصیلی جهت طی دوره رسته‌ای پیاده عازم مرکز پیاده شد و با توجه به علاقه زیاد تیپ 65 نوهد را به عنوان یگان خدمتی انتخاب کرد.
عشق به اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و دفاع حریم آل‌الله و همچنین دفاع از مردم مسلمان، مظلوم، بی‌دفاع سوریه وی را راهی این کشور کرد و پس از نشان دادن رشادت‌های فراوان در 31 فروردین 1395 در منطقه جنوب حلب در کشور سوریه به علت اصابت گلوله خمپاره در کنار همرزم شهیدش صادق شیبک به خیل شهدای مدافع حرم پیوست.
پدر شهید همتی درباره این شهید گفته بود: «حسين از كودكي به جبهه، رزمنده‌ها و شهدا علاقه داشت. وقتي تلويزيون فيلم‌هاي زمان جنگ را نشان مي‌داد، با علاقه مي‌نشست و نگاه مي‌كرد. از طرف ديگر عشق به نظام داشت و دوست داشت نظامي شود. نهايتاً گفت ارتش را انتخاب كرده‌ام. من هم گفتم خودت هر طور صلاح مي‌داني، رفت و استخدام شد. كارهاي عملياتي را دوست داشت و شرايط هم طوري رقم خورد كه نيروي تيپ 65 نوهد شود. لباس فرمش را خيلي دوست داشت. گويي برايش مقدس بود.»

نام:
ایمیل:
* نظر: