kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۰۷۰
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
رئیس ‌اتاق اصناف تهران با ‌اشاره به مشخص شدن وضعیت صنوف پرخطر تا پایان هفته جاری، گفت: مغازه‌های فروش آش و حلیم در ماه رمضان یک ساعت قبل از افطار و با نرخ سال گذشته باز خواهند بود.

قاسم نوده فراهانی در گفت‌و‌گو با تسنیم درخصوص بازگشایی مشاغل پرخطر و تصمیم‌گیری برای این صنوف اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی از صنوف کم‌خطر با مجوز ستاد ملی کرونا و ثبت‌نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت از روز شنبه فعالیت خود را شروع کرده‌اند، در صورتی که این مشاغل در ارزیابی وزارت بهداشت سربلند باشند، تا پایان هفته برای مشاغل پرخطر و با ریسک بالا نیز تصمیم‌گیری می‌شود.
وی درخصوص بازگشایی مغازه‌های آش و حلیم در ماه مبارک رمضان نیز گفت: با توجه به اینکه این صنف جز صنوف مواد غذایی است، طبق روال هر سال یک ساعت قبل از افطار باز خواهند بود. همچنین قیمت آش و حلیم نیز بدون تغییر با نرخ سال گذشته به فروش میرسد.
به گزارش تسنیم، پس از تعطیلی صنوف مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا، با تصمیم وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا برخی از صنوف کم ریسک و کم خطر مجوز بازگشایی گرفته و بر همین اساس از ٢٣ فروردین ماه کلیه استان‌ها به جز تهران پس از ثبت‌نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت و دریافت پروتکل بهداشتی صنف خود می‌توانستند فعالیت خود را شروع کنند.
در استان تهران نیز از دیروز امکان بازگشایی مشاغل کم خطر پس از ثبت‌نام در سامانه سلامت فراهم شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: