kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۰۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
در فضای مجازی متن جذابی منتشر شده است که امروز به جای سایر مطالب ستون «پرسه در فضای مجازی» به آن می‌پردازیم.

از گوسفند دزدی معاویه تا بدگویی به علی(ع)
 «معاویه گوسفندان مردم کوفه رو می‌دزدید، بدگویی‌اش را امیرالمومنین (علیه‌السلام) می‌شنید.
حالا برخی مسئولان کم‌کاری یا عده‌ای اختلاس می‌کنند، برخی جهت انتقادها را به سمت رهبری می‌گیرند. می‌گویند که مملکت مملکت آخوندهاست، اما من به تاریخ دویست ساله سرزمینم فکر می‌کنم، من به آقا محمدخان قاجار فکر می‌کنم که برای قدرت چه بر سر مردممان آورد. مردهایی که کور کرد و زن‌هایی که...
اما سید علی؛ چهل سال است که تمام قدرتش را به مردم داده است. چهل سال به پای صندوق‌های رای می‌کشاند تا خودشان تصمیم بگیرند، انتخاب کنند و تعیین کنند.
من به شاه هوسران قاجار یعنی فتحعلی‌شاه فکر می‌کنم که از هر کوی و برزنی ‌که می‌گذشت اگر دختری باب میلش بود راهی حرم سرایش می‌کرد.
اما سید علی...؛ چهل سال است که مثل یک پدر گوشه تا گوشه سرزمین‌مان ایستاده تا کسی به زن و ناموس سرزمین‌مان جسارت نکند.
من به ناصرالدین‌شاه بیگانه‌پرست فکر می‌کنم که چطور 1،226،500 کیلومتر مربع از خاکمان را به تصاحب بیگانگان درآورد.
اما سید علی...؛ چهل سال در اوج تحریم‌ها و تهدید‌ها نگذاشت حتی یک وجب از خاکمان به تصاحب بیگانگان دربیاید...
من به رضا شاه پهلوی فکر می‌کنم که به دستور دشمنان‌مان برای مردم‌مان خط و نشان می‌کشید اما در زمان او متفقين در طى چند روز كشورمان را‌ اشغال كردند و در نهايت او را از كشور خودش به جزيره موريس تبعيد كردند!! و او چندين هزار نفر از مردم بی‌گناهمان را به شهادت رساند.
اما سیدعلی...؛ چهل سال است که مدافع جان مردم‌مان شده و هر جا که به جان مردم‌مان تجاوز شد به خونخواهی از مردمش بلند می‌شد و برای تمام دشمنانمان خط و نشان می‌کشید که انتقام می‌گیریم و انتقام هم می‌گرفت.
من باز به رضا شاه فکر می‌کنم که به مدت یک سال با تصاحب تمام روستاها و زمین‌های سرزمین‌مان به ثروتمندترین مرد تبدیل شد.
اما این سید فرزند زهرای اطهر...، چهل سال با چنان ساده‌زیستی زندگی می‌کند که حتی دشمنانش اعتراف می‌کنند که نه نقطه سیاه حتی نقطه خاکستری در پرونده رهبر ایران پیدا نکرده‌اند.
من به محمدرضا شاه پهلوی فکر می‌کنم که سی و شش سال تمام منابع، ارگان‌های مالی؛ نظامی؛ تسلیحاتی؛ نفتی و... سرزمین‌مان را به زیر سلطه آمریکا و اسرائیل درآورد و كشور بحرين را از ايران جدا كرد و...
اما این سید اولاد پیغمبر...؛ چهل سال با اقتدار؛ جلوی تمام جهان‌خواران صهیونیستی ایستاده و می‌گوید که هیچ غلطی نمی‌کنید و هیچ غلطی هم نمی‌کنند.
من باز به محمدرضا شاه فکر می‌کنم که بعد از فرارش از ایران گفت سی و شش سال مثل یک عروسک خیمه‌شب‌بازی بودم که بندهایم را آمریکا می‌چرخاند اما بعد از خروجم از ایران برای برگردانم کاری نکردند و مثل یک تفاله مرا از کشورم بیرون کردند.
اما این سید عزیز...؛ چهل سال چنان استقلال کشورمان را حفظ کرد که امروز به فکر این هستیم که آمریکا را مثل یک تفاله از کل منطقه بیرون کنیم.
 امام خامنه‌ای از زبان سیاستمداران
نتانیاهو رئیس رژیم صهیونیستی: به هرسو می‌نگرم خامنه‌ای را می‌بینم که پشت مرزهای اسرائیل خیمه زده است و ملت‌ها را به سوی خود جلب می‌کند او از تنگه خیبر در عربستان تا تنگه جبل‌الطارق را به لرزه درآورده است.
کاندولیزا وزیر اسبق خارجه آمریکا: رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، در طول بیشترین زمان و با صرف بیشترین زمان و بیشترین هزینه‌ها و توسط افراد ماهر کشیده شده است با یک سخنرانی یک ساعته خنثی کند.
پوتین رئیس‌جمهور روسیه: من مسیح را در رهبر ایران می‌بینم. رهبر ایران چهار ویژگی منحصر به فرد دارد: دروغ نمی‌گوید، حرف تکراری نمی‌زند، صحبت‌های ایشان کاملاً علمی ‌و آینده‌نگرانه است و حتما اتفاق می‌افتد. سخنان ایشان برای سیاستمداران جهان مهم و روی معادلات جهانی تأثیر می‌گذارد.
اردوغان رئیس‌جمهور ‌ترکیه: به رهبری می‌گوید من به‌عنوان یک مسئول کشور به دیدارتان نیامده‌ام بلکه به‌عنوان یک مریدی در پی مرادم آمده‌ام و همسرشان می‌گوید رهبر ایران مرا به یاد پیامبر(ص) می‌اندازد.
کوفی عنان دبیرکل اسبق سازمان ملل: ایشان از همان ابتدا چنان قلب مرا تسخیر کرد که تمام چهره‌هایی که تا به امروز مرا به خود جلب کرد فراموش کردم شخصیت معنوی ایشان چنان مرا تحت تأثیر قرار داد که با خودم گفتم چرا شخصیتی مثل من باید دبیرکل سازمان ملل باشد!
مرحوم خانم بی‌نظیر بوتو سیاستمدار پاکستانی چنان محو صحبت‌ها و نصایح رهبری شد که بی‌اختیار و با ‌گریه از  ایشان می‌خواهد که روز قیامت او را شفاعت کند.
جان کری وزیر امور خارجه آمریکا: ‌ای کاش ما هم در آمریکا یک رهبر داشتیم.
سیدحسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان: با شخصیتی عظیم و استثنائی مواجه هستیم که بسیاری از امت چیزی در مورد او نمی‌دانند و کمتر کسی در مورد این شخصیت آگاه است دشمنان او را محاصره کرده‌اند و دوستان هم طوری که باید حق او را ادا نمی‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: