kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۶۰۵۴
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی که با پرونده های فساد مالی مواجه است، طی سخنانی اعلام کرده اگر به دلیل اتهام فساد مانع از نخست‌وزیری او شوند، خواستار تحریم و نافرمانی مدنی در دور چهارم انتخابات خواهد شد.

پس از ناکامی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ژنرال بنی گانتس در تشکیل کابینه، رئیس رژیم صهیونیستی این مسئولیت را به «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) محول کرد و به پارلمان این رژیم نیز 21 روز فرصت داد تا نخست وزیر را معرفی کند در غیر این صورت رژیم صهیونیستی باید خود را برای چهارمین انتخابات پارلمانی در یک سال اخیر آماده کند. اما نکته مهم این است که نتانیاهو با چند پروند فساد مواجه است و رقبای وی قصد دارند تا با تصویب قانونی وی را از نخست‌وزیری مجدد محروم کنند. این مسئله باعث شده تا نتانیاهو به فکر چاره بیفتد و کل حاکمیت این رژیم را درست مثل ترامپ، به چالش بکشد.
به گزارش ایسنا، نتانیاهو، در اقدامی پیشگیرانه و برای فشار بر دستگاه قضایی این رژیم تهدید کرده اگر به دلیل اتهام وی به فساد از نخست‌وزیری او جلوگیری شود شهروندان ساکن اراضی اشغالی را به تحریم انتخابات سراسری و نافرمانی مدنی فرا می‌خواند.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این باره به برخی گمانه‌زنی‌ها بسنده کرده مبنی بر اینکه دادگاه عالی،‌ عالی‌ترین نهاد قضایی این رژیم در پی مجرم شناخته شدن نخست‌وزیر در پرونده‌های فریبکاری،‌ رشوه و خیانت در امانت، حکم ممانعت از نخست‌وزیری او را صادر کند. قرار است دادگاه مرکزی در قدس شرقی ماه آینده میلادی روند رسیدگی به این پرونده‌ها را آغاز کند. روزنامه هاآرتص نوشته، نتانیاهو در مذاکرات خصوصی چنین تهدیدی را کرده است.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی صبح پنج‌شنبه به بنی گانتس اطلاع داد، به دلیل ناکامی ‌در تشکیل کابینه طی مهلت قانونی مشخص به رغم تمدید آن و همچنین شکست مذاکرات تشکیل دولت وحدت با نتانیاهو، ماموریت تشکیل دولت را به کنست واگذار کرد. در همین راستا، سایت خبری «واینت» به نقل از منابع نزدیک به نتانیاهو نوشته، نتانیاهو بیم آن را دارد که قضات دادگاه عالی این رژیم او را برکنار کنند و معتقد است که آهارون براک، رئیس سابق دادگاه عالی این قضات را به این سمت هدایت می‌کند. این منابع در ادامه هشدار دادند که در صورت برکناری و سرنگونی نتانیاهو اوضاع در این کشور به هم خواهد ریخت و چه بسا شاهد شورش های خیابانی هم باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: