kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۹۲۴
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد ریال از مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت برآورد شده ناشی از خسارت زلزله به ساکنان قطور خوی پرداخت شده است.
آیدین رحمانی رضائیه ادامه داد: هفته جاری نیز پیش‌بینی شده است ۵۰ میلیارد ریال دیگر نیز به حساب مالکان واحدهای خسارت دیده پرداخت ‌شود.  وی بیان کرد: خسارت‌های واریزی به حساب مالکان تا زمان شروع مراحل بازسازی قابل برداشت نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: در واحدهای مسکونی مناطق خسارت دیده که آواربرداری به اتمام رسیده هم‌اکنون عملیات بازسازی شروع شده است.
چهارم اسفندماه - ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یکهزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.
تا اینکه در ساعت ۱۹:۳۰ زلزله نسبتا شدید دیگری به بزرگی 5/9 ریشتر «زرآباد» را لرزاند و خسارت‌های زلزله اول را دوچندان کرد؛ تا جایی که شبکه برق و مخابرات برای چند ساعت قطع شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: