kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۹۰۷
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱فرماندار سمیرم از سازمان‌ها و اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان خواست برای مقابله با وقوع سیل و آبگرفتگی‌های احتمالی آماده‌باشند.
محمدرضا عسگریان اظهارداشت: نهادهای عضو ستاد مدیریت بحران از جمله جمعیت هلال احمر، شهرداری‌ها و اورژانس و سایر سازمان‌ها باید آماده‌باشند.
به گفته وی، بارندگی‌های فروردین امسال در برخی روزها و ساعت‌ها بسیار شدید بود که در مواردی به تخریب دیوار تعدادی از خانه‌های روستایی و طغیان رودها منجر شد.
فرماندار سمیرم با بیان اینکه شدت بارش در آخرین روستاهای بخش پادنای بزرگ بسیار زیاد و بیشتر از سایر مناطق بوده است، افزود: پیش‌بینی هواشناسی حکایت از ادامه بارش‌ها و رگبار بهاری دارد و از این رو همه سازمان‌های امدادی و ستاد بحران باید آماده‌باشند.
سید نورمحمد موسوی افزود: تجربه فعالیت‌های خوب امدادی، خدماتی و عمرانی سال گذشته نشان داد حرکتهای تعاملی و بین بخشی با رویکرد دوری از کاغذبازی‌های معمول و طولانی بانکی و اداری، بهتر و سریعتر می‌تواند گره گشای موانع و مشکلات مردم باشد.
وی یکی از مهم‌ترین مشکلات سمیرم در فصل بهار را کوچ زودهنگام عشایر عنوان کرد و گفت: فروردین‌های بارانی بدترین زمان ممکن برای حرکت در مسیر کوچ است چرا که هم خود عشایر و دام‌های آنها را به خطر می‌اندازد و هم برای نهادهای امدادی و خدماتی مشکلاتی ایجاد می‌کند.
روح‌الله افشاریان، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سمیرم سپس با ارائه گزارشی از سیل سال گذشته و اختصاص ساختمان‌های احداثی این نهاد به آسیب‌دیدگان، تصریح کرد: همه خانه‌های مجموعه ۱۴۰ واحدی بنیاد مسکن به این گروه ا ختصاص داده شد و تعدادی از سیل‌زدگان نیز در خانه‌های استیجاری با تامین ودیعه دولتی ساکن شدند.نام:
ایمیل:
* نظر: