kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۸۷۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
سریال «نون خ» در قسمتی که سه‌شنبه شب گذشته پخش شد جشنواره‌ فجر و سیاست‌های آن را طعنه‌باران کرد.

به گزارش تسنیم، در این سکانس، نورالدین و کیوان و... در حال تصمیم‌گیری برای اهدای جوایز جشنواره انار به شرکت‌کنندگان هستند و نمی‌دانند که بهترین جایزه را باید به چه کسی بدهند؟ آنها بعد از تصمیم‌گیری برای بهترین جایزه جشنواره، نگران دیگر شرکت‌کنندگان جشنواره‌اند و بنابراین تصمیم می‌گیرند که جوایزی مشابه جوایز جشنواره فیلم فجر برای اهدا به شرکت‌کنندگان مسابقه در نظر بگیرند و از این رو عناوینی مانند جایزه ویژه هیأت داوران، جایزه انار هنر و تجربه، انار معناگرا و دیپلم افتخار را انتخاب می‌کنند.
این سکانس، روایتگر واقعیت همیشگی و خنده‌دار هیأت داوران جشنواره فجر در تمام سال‌هایی است که پشت سر می‌گذاریم. شیوه‌ای که در آن بیشتر به جای تشکیل «میدان رقابت و سبقت» به جهت تخصصی‌تر شدن حرفه‌های سینمایی و رشد و تعالی دادن سینمای کشور نگاه «دورهمی» و «خودمانی» به سینما وجود دارد و سینماگران را مانند رفقای سر سفره می‌دانند که باید به هرکدام جایزه‌ای اهدا شود.
در جای دیگر به شوخی با جایزه دادن به اثری که دارد سیاه‌نمایی می‌کند اساساً سیاست اهدای جوایز به آثار سیاه در جشنواره فجر را نقد می‌کند. از آن بدتر زمانی است که انار خوشگل و خوش‌فرمی توسط نوری معرفی می‌شود و از آن تعریف می‌کند که باید به آن جایزه داد اما کیوان می‌گوید که خیر، این انار را خوشگل و خوش فرم بار می‌آورند تا در فستیوال‌های خارجی جایزه بگیرد!


نام:
ایمیل:
* نظر: