kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۸۲۸
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
عضو کمیسیون عمران مجلس:
عضو کمیسیون عمران مجلس با مثبت ارزیابی کردن عرضه مصالح ساختمانی در بورس، گفت: با این کار دست دلالان از قیمت‌گذاری مصالح ساختمانی کوتاه می‌شود.

به گزارش تسنیم، علیم یارمحمدی با‌ اشاره به برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی و سازمان بورس برای عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، اظهار کرد: طبق توافق صورت گرفته قرار است مصالح ساختمانی تحت تابلوی مستقلی در بورس عرضه شود.
وی با یادآوری این‌که هم‌اکنون فقط فولاد در بازار بورس به فروش می‌رسد، افزود:‌ یکی از مؤلفه‌های اصلی در عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا افزایش شفافیت در نحوه قیمت‌‌گذاری این محصولات است، یکی دیگر از آثار عرضه مصالح ساختمانی در بورس کالا، منطقی شدن و کاهش قیمت این محصولات خواهد بود، با این اقدام مصالح ساختمانی بر اساس وضعیت بازار و میزان عرضه و تقاضا کشف قیمت خواهد شد.
وی با تأکید بر این‌که با عرضه مصالح ساختمانی در بورس دست دلالان برای قیمت‌‌گذاری این بخش کوتاه می‌شود، تصریح کرد:‌ واسطه گران و دلالان برای کسب سود بیشتر روند عرضه و تقاضا را در بازار مصالح ساختمانی بر هم می‌زنند و این مسئله موجب بروز تنش در بازار مصالح و افزایش قیمت‌ها می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد:‌ افزایش بی‌دلیل قیمت مصالح ساختمانی تأثیر چشمگیری در افزایش قیمت مسکن دارد، از این رو تلاطم در بازار مصالح موجب تنش در بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها می‌شود که این مسئله فشار مضاعفی را به خریداران مسکن وارد می‌کند.
یارمحمدی ابراز امیدواری کرد: هرچه سریع‌تر روند راه‌اندازی بورس مصالح ساختمانی فراهم شود تا مسیر برای قیمت‌‌گذاری و تأمین محصولات ساختمانی شفاف و هموار شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: