kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۶۲۱
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
فرمانده انتظامی استان، گفت: عامل شهادت دو مامور ناجا در سال 1382، 23 فروردین‌ماه جاری به چوبه دار آویخته شد.

سرتیپ «علی آزادی» گفت: به دنبال جنجال سازی رسانه‌ای معاندان در فضای مجازی و رسانه‌ای با هدایت استکبار جهانی مبنی بر دستگیری عامل طراح اصلی فرار زندانیان سقز در خارج از کشور، این موضوع تکذیب می‌شود.
 وی گفت: دشمنان نظام با انتشار اخبار نادرست و کذب در فضای رسانه‌ای این‌گونه وانمود می‌کنند که فرد مورد نظر توسط اتحادیه مردمی کردستان تحویل سپاه پاسداران شد در حالی که خبر دستگیری وی در تاریخ 16 فروردین ماه از طریق دستگاه قضائی استان کردستان در سایتهای خبری منتشر شده بود که  این متهم با کار اطلاعاتی و هوشیاری ماموران انتظامی شهرستان بانه در منزلی در یکی از روستاهای این شهرستان دستگیر شده بود.
وی تصریح کرد: بازجویی‌ها و مستندات مربوط به دستگیری وی در سوابق موجود است و اعترافات همدستانی که با وی در این عملیات دستگیر شدند نیز کاملا ادعاهای شبکه‌های معاند را تکذیب می‌کند.
وی افزود: متهم که هشتم فروردین ماه با طراحی نقشه فرار زندانیان از زندان متواری شده بود هیچگاه از مرز خارج نشده و با تلاش شبانه روزی ماموران انتظامی بانه در داخل کشور دستگیر شد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهم (مصطفی- س) که به جرم سرقت‌های مسلحانه و شهادت دونفر از همکاران پلیس در سال 1382 و نیز ایجاد رعب و وحشت در بین مردم و شرارت‌های گوناگون به اعدام محکوم شده بود پس از فرار از زندان در 16 فروردین ماه طی یک عملیات غافلگیر‌کننده پلیسی در بانه دستگیر و در 23 فروردین ماه به دار مجازات آویخته شد.
وی با تقدیر از تلاش همه دستگاهای انتظامی، نظامی و امنیتی در شناسایی و دستگیری 65 نفر اززندانیان فراری زندان سقز، تصریح کرد: 9 نفر از زندانیان همچنان متواری هستند که تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: