kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۴۵۴
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
آمریکا
بسیاری از شهروندان آمریکایی به‌دلیل کمبود مواد غذایی و رفع نیازهای خود مجبور به ایستادن در صف‌های طویل برای دریافت کمک بسته مواد غذایی هستند.
به گزارش تسنیم، در پی شیوع و فراگیری ویروس کرونا در آمریکا، کمبودهای بسیاری در تجهیزات درمانی و پزشکی این کشور به‌وجود آمده است و بسیاری از پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است.
این کمبودها تنها در وسایل و تجهیزات درمانی خلاصه نمی‌شود؛ یکی دیگر از مشکلات این کشور که جمعیت قابل‌توجهی دارد، کمبود مواد غذایی است؛ بسیاری از فروشگاه‌های آمریکا با جمعیت و صف‌های طویلی از مردم مواجه هستند که مواد غذایی موجود برای مراجعه‌کنندگان کفایت نمی‌کند.
حال کشور آمریکا از ذخایر غذایی خود که برای شرایط بحرانی در نظر گرفته شده است، در جهت تأمین مواد غذایی مورد نیاز مردم استفاده می‌کند.
پایگاه اطلاعاتی «trussell trust» نوشت، بانک‌‌های مواد غذایی در کشور آمریکا محلی هستند که در شرایط بحرانی اقدام به تأمین مواد غذایی نیازمندان می‌کنند.
در این بانک‌ها بسته‌های غذایی در نظر گرفته شده است که برای سه روز قابل استفاده است؛ بسیاری از نیازمندان با مراجعه بسته‌های مورد احتیاج خود را دریافت می‌کنند؛ این بانک‌ها برای پشتیبانی و برطرف کردن نیازهای مردم در شرایط بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حال با فراگیری ویروس کرونا و کمبود مواد غذایی، این بانک‌های غذایی به کمک شهروندان آمریکایی آمده‌اند اما خود این پشتیبانی باعث ایجاد شرایط نامناسبی در آمریکا شده است.
تصاویر حاکی از آن است که مردم آمریکا برای دریافت بسته‌های غذایی، ساعت‌ها در صف‌های طویل ایستاده و حتی فاصله مناسب را رعایت نمی‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری دیلی‌میل، رسانه‌‌های آمریکایی تصاویر خانواده‌‌های نیازمند را نشان دادند که برای دریافت میوه، سبزیجات و سایر اقلام خوراکی که در فروشگاه‌ها به‌دلیل هجوم مردم یافت نمی‌‌شود، چندین ساعت در صف ایستاده بودند.
تصاویر هوایی نشان می‌دهند که هزاران خودرو در شهر «سن‌آنتونیو»، «تگزاس»، «فلوریدا» و دیگر شهرهای آمریکا، برای دریافت بسته‌‌های کمک غذایی در صفوف طولانی، پارک کرده‌اند.
مدیر ارشد بانک غذایی در شهر فلوریدا آمریکا بیان کرده است که پنج هزار نیازمند برای دریافت بسته‌های غذایی ثبت‌نام کردند، اما حجم بسیار بالایی از مردم برای دریافت کمک بسته‌ها به این بانک مراجعه کرده‌اند.
هفته گذشته نیز صف طویلی از خودرو در شهر «اورلاندو»  برای دریافت کمک بسته‌های مواد غذایی ایستاده بودند.
بحران بیکاری و کمبود مواد غذایی در دوران قرنطینه در آمریکا، بسیاری از خانواده‌ها را به دریافت کمک بسته‌های مواد غذایی سوق داده است تا با استفاده از آنها نیازهای خود را برطرف کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: