kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۳۶۷
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
معاون وزارت آموزش و پرورش:
معاون‌تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۵ درصد محتوای دروس تدریس شده است و آمادگی داریم سال تحصیلی را به اتمام رسانده و امتحانات را برگزار کنیم.

به گزارش تسنیم، مهرزاد حمیدی اظهارداشت: زمانی که مدارس از سوم یا پنجم اسفند ماه تعطیل شدند بلافاصله آموزش و پرورش با صدا و سیما همکاری خوبی انجام داد و از 10 اسفند کلاس‌های آموزشی از طریق شبکه آموزش پخش شد و پس از آن شبکه چهار به جریان آموزش پیوست و شبکه دو نیز در حوزه‌تربیت بدنی دانش‌آموزان اضافه شد.
حمیدی افزود: 90 درصد دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش‌ صدا و سیما و آموزش‌های مجازی معلمان هستند، تا اسفندماه 70 درصد دروس در مدارس ارائه شده بود و هم‌ اکنون بیش از 80 درصد محتوا و در برخی دروس تا 85 درصد محتواها ارائه شده است، در کلاس دوازدهم 90 درصد آموزش‌ها ارائه شده بود که باقیمانده آن هم جبران شد، این روند نشان می‌دهد مدرسه تعطیل است اما آموزش تعطیل نشده است.
وی درباره ادامه تعطیلی مدارس گفت: چند سناریو را پیش‌بینی کرده‌ایم که اگر تعطیلات استمرار یابد چگونه محتوا به اتمام برسد و ارزشیابی از دانش‌آموزان چگونه باشد، موضوع دیگر نیز این است که ممکن است کنترل بیماری کرونا انجام شود و ستاد کرونا متناسب با آن تصمیم بگیرد و ما نیز به دنبال تصمیم آنها اقدام خواهیم کرد، در شرایط فعلی برای هر حالتی آماده هستیم.
معاون‌تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: 85 درصد محتوای دروس تدریس شده است و آمادگی داریم سال تحصیلی را به اتمام رسانده و امتحانات را برگزار کنیم و از 15 شهریور دوباره مدارس باز شوند.
حمیدی افزود: سامانه‌ای را برای رصد ایجاد کرده‌ایم و از 107 هزار مدرسه به‌صورت روزانه گزارش می‌گیریم که 97 هزار مدرسه برنامه‌های خود را گزارش می‌دهند.
 احتمال برگزاری امتحانات دانش‌آموزان
به‌صورت مجازی
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با‌ اشاره به اینکه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به شیوه مجازی، یک پیشنهاد است، گفت: تصمیم‌گیری نهایی درباره امتحانات هفته جدید انجام خواهد شد.
مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با تسنیم درباره برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به شیوه مجازی اظهارداشت: این موضوع در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش به‌عنوان یک پیشنهاد مطرح شد اما تصمیم‌گیری درباره آن صورت نگرفت و فعلاً فقط در حد یک پیشنهاد مطرح است.
نوید ادهم افزود: تصمیم‌گیری نهایی درباره وضعیت برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به جلسه بعد شورای عالی آموزش و پرورش در هفته آینده موکول شد.
وی ادامه داد: در جلسه اخیر اعضای شورا تأکید داشتند فعالیت مدیران و معلمان در ایام تعطیلات مدارس به رسمیت شناخته شود و با این تلاش‌ها سال تحصیلی به پایان برسد همچنین خرداد برای برگزاری امتحانات باشد و مبنای کار تلاش معلمان در کلاس درس حضوری و آموزش‌های مجازی باشد.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی تأکید کردند به‌گونه‌ای که رزمایش آموزش الکترونیک داشته باشیم و تا مهر آینده برای رفع کاستی‌ها تلاش کنیم.
نوید ادهم با‌ اشاره به بحث کنکور اظهارداشت: طی هماهنگی با سازمان سنجش کار را انجام خواهیم داد به‌گونه‌ای که امتحانات پایه دوازدهم برگزار و پس از آن کنکور اجرا شود و سال تحصیلی در دانشگاه‌ها به موقع آغاز شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: