kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۳۶۲
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
جزایر اقیانوس آرام
در شرایطی که کشورهای جزایر اقیانوس آرام درگیر مبارزه با کرونا هستند جدال با طوفانی سخت را نیز تجربه کردند.

 

به گزارش ایسنا، مقامات کشورهای جزیره اقیانوس آرام که این هفته یک طوفان قدرتمند آنها را درنوردید و و منجر به کشته و زخمی‌شدن چندین نفر و ایجاد ویرانی شد، اعلام کردند که این طوفان نمی‌تواند مانع تلاش‌های منطقه برای مهار شیوع کروناویروس جدید شود.
طوفان گرمسیری «هارولد» با وزش بادهایی با سرعت بیش از ۲۵۱ کیلومتر در ساعت جزایر سلیمان، وانواتو، فیجی و تونگا را درنوردیده و منجر به قطعی برق گسترده و ایجاد ویرانی‌های بسیار شده است.
همچنین این طوفان ده‌ها نفر را که سوار بر یک کشتی بودند، غرق کرده و منجر به مرگ آنان شده است.
دولت تونگا نیز اعلام کرد که برق جزیزه «ائوآ»ی این کشور دیروز (جمعه) به‌طور کامل قطع شد و شماری از خانه‌ها تخریب شده‌اند اما هیچ‌کس در این طوفان جان خود را از دست نداده است.
همچنین در فیجی نیز اگرچه تلفات جانی گزارش نشده است اما این طوفان ۲۶ نفر را مجروح و بیش از 6 هزار نفر را مجبور به تخلیه خانه‌هایشان کرده است. نخست‌وزیر این کشور اعلام کرده که اگرچه طوفان «هارولد» پشت‌سر گذاشته شده است اما شیوع کروناویروس همچنان ادامه دارد. به همین دلیل همه باید هوشیار باشند و از هر بخشنامه بهداشت عمومی که منتشر می‌شود، با دقت پیروی شود.
در حالی که فیجی تاکنون ابتلای تنها ۱۵ نفر به بیماری کووید-۱۹ را اعلام کرده که هیچ یک از آنها تا به امروز جان خود را از دست نداده‌اند، تجمعات بیش از ۲۰ نفره در این کشور ممنوع شده است و افراد تشویق به ماندن در خانه‌هایشان شده‌اند.
پلیس جزایر سلیمان نیز با اعمال حکومت نظامی در شب‌های دهم و یازدهم آوریل عبور و مرور افراد را محدود کرد. جریمه چندهزار دلاری و حبس برای افرادی که این قانون را نقض کنند، در نظر گرفته شده است.
بنا بر گزارش رویترز، مقامات جزایر سلیمان از مردم خواسته‌اند تا تنها در مواقع ضروری از خانه خارج شوند تا دولت بهتر بتواند تمام تلاش خود را در راستای مقابله با شیوع کروناویروس جدید و محافظت از جان مردم انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: