kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۲۴۶
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲
مسئول گروه جهادی دانشگاه شریف گفت: روزانه ۷۰۰ وعده غذایی توسط نیروهای جهادی این دانشگاه میان سه بیمارستان تهران توزیع می‌شود.علی درجزی به مهر گفت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری و به دنبال گسترش ویروس کرونا جمعی از نیروهای جوان و جهادی به‌ویژه دانشجویان دانشگاه شریف برای انجام خدمات داوطلبانه شروع به فعالیت در این زمینه کردیم.
درجزی افزود: از ابتدای سال تاکنون پخت و پز و تهیه غذای روزانه سه بیمارستان فیروزگر، لولاگر و بهارلو توسط گروه جهادی دانشگاه شریف انجام شده است و این روند تا انتهای فروردین ماه نیز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه ۷۰۰ وعده غذایی میان این سه بیمارستان توزیع می‌شود، اظهار داشت: علاوه‌بر تأمین غذا، تهیه، بسته‌بندی و توزیع روزانه دو میان وعده میان کادر درمانی این بیمارستان‌ها نیز توسط اعضای گروه در حال انجام است.
مسئول گروه جهادی دانشگاه شریف درباره دیگر اقدامات این گروه گفت: با توجه به اعلام نیاز بیمارستان‌ها به لباس‌های مخصوص بهداشتی، با همکاری یکی از کارگاه‌ها روزانه حدود هزار گان و لباس برای کادر درمان تولید و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
درجزی درباره تعداد افراد فعال در این گروه نیز توضیح داد: در هر روز حدوداً ۱۵ نفر آقا و ۱۰ نفر از خانم‌ها برای انجام امور جهادی در گروه فعالیت می‌کنند. به علاوه شماری از نیروها نیز با حضور در بیمارستان‌ها کمک به کادر درمانی می‌پردازند. وی ابراز داشت: تمامی ‌منابع مالی و هزینه‌های خدمات انجام شده، توسط کمک‌های مردمی و خیرین تأمین
شده است. مسئول گروه جهادی دانشگاه شریف افزود: این سه بیمارستان برای کاهش هزینه‌های خود از ابتدای سال تاکنون توزیع غذا میان کادر درمان را قطع کرده بودند به همین دلیل گروه جهادی ما تصمیم به تهیه غذای روزانه و بسته‌های میان وعده آنها گرفت.
درجزی درباره کمک به خانواده‌های نیازمند نیز گفت: خیریه حضرت زهرا وابسته به گروه جهادی دانشگاه شریف در اسفندماه به شناسایی خانواده‌های نیازمند در چندین منطقه از شهر تهران پرداخت و در همین راستا هزار بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش و دیگر اقلام بهداشتی میان خانواده‌ها توزیع شد. هفته آینده نیز مرحله دوم توزیع اقلام بهداشتی میان این خانواده‌ها انجام خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: