kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۲۲۹
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
مشکلی جدید پیش روی نمایندگان ایران
کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که از یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال جاری از تکنولوژی VAR استفاده خواهد شد.
به گزارش الریاضیه، کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای که به فدراسیون‌های فوتبال و باشگاه‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2020 اعلام کرد که در مرحله یک چهارم نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از تکنولوژی VAR استفاده خواهد شد.
این برای نخستین بار است که AFC تصمیم به استفاده از VAR در لیگ قهرمانان آسیا می‌گیرد.
طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در آینده از ورزشگاه‌های تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان آسیا دیدن خواهد شد تا امکانات و زیر ساخت‌های آنها برای استفاده از VAR بررسی شود.
کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نامه اعلام کرد که در لیگ‌هایی که VAR در آنها استفاده نمی‌شود با مشورت با فدراسیون‌های آنها اهمیت استفاده از چنین تکنولوژی را ارزیابی خواهند کرد تا زمینه برای استفاده از آن مهیا شود.
در لیگ‌های امارات، عربستان و قطر از VAR استفاده می‌شود اما در لیگ ایران هنوز چنین تکنولوژی وارد نشده است و باید دید که کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال ایران چه تصمیمی در این زمینه خواهند گرفت چرا که در این نامه AFC تاکید شده که حتما از VAR از مرحله یک چهارم نهایی به بعد استفاده خواهد شد و در این صورت باشگاه‌های ایرانی حاضر در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مشکل خواهند خورد.
فعلا که لیگ قهرمانان آسیا و همه رقابت‌های داخلی و ملی و بین‌المللی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاده و هنوز زمان دقیقی برای از سرگیری هیچ رقابتی اعلام نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: