kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۲۱۷
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
سیستم ضدعفونی دستگاه‌های خودپرداز در شیراز با حداقل هزینه و استفاده از توان تخصصی بومی، طراحی و تولید شده است.


شیراز - خبرنگار کیهان:

مدیر یکی از تیم‌های مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی فارس گفت: این نخستین دستگاه مخصوص ضد عفونی دستگاه‌های خودپرداز است که  با حمایت جهاد دانشگاهی ساخته شده است.
دکتر سید محمدجواد غاضی، گفت: تیم فنی این گروه متشکل از چهار متخصص است که در مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی استان فارس شروع به فعالیت کرد. وی اضافه کرد: با راهنمایی مدیر سفتا و حمایت رئیس‌ جهاد دانشگاهی استان فارس و با توجه به نیاز امروز، برنامه طراحی و تولید دستگاهی برای ضدعفونی سیستم‌های خودپرداز در دستور کار قرار گرفت. او با بیان اینکه تولید این دستگاه با توجه به محدودیت‌های دوران تحریم و شرایط حاکم بر جهان به واسطه شیوع کروناویروس، با تلاشی جهادی انجام و محقق شده است، خاطرنشان کرد: این دستگاه با حداقل هزینه ممکن و با استفاده از توان تخصصی بومی، طراحی و تولید شده است. غاضی با یادآوری این نکته که تیم فنی تحت مدیریت او، در حوزه برق، الکترونیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند، گفت: دستگاه تولیدشده نمونه اولیه محسوب می‌شود که با موفقیت تست شده است. این متخصص برق و الکترونیک گفت: دستگاه تولید شده، قابلیت استفاده در اماکن مختلف نظیر جایگاه‌های عرضه سوخت، ورودی فروشگاه‌ها، ادارات و گیت‌های قطار شهری و... را دارد.
غاضی با ‌اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، این اقدام را گامی مهم برای رفع نیاز داخلی به تجهیزات مختلف دانست که با حمایت جهاد دانشگاهی فارس برداشته شده است.
این متخصص حوزه برق و الکترونیک، گفت: برای تولید انبوه این دستگاه نیازمند حمایت سرمایه‌گذاران در بخش‌های دولتی و خصوصی نظیر بانک‌ها هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: