kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۱۸۹
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم در حالی از متن ضعیف «پایتخت6» انتقاد کرده است که نویسنده فیلمنامه این سریال، یکی از مدیران وزارت ارشاد است!

جنجال‌ها و حواشی فصل ششم سریال «پایتخت» همچنان ادامه دارد. اعتراض‌ها به این سریال حتی به رئیس ‌سازمان صداوسیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز رسید. این در حالی است که این مدیران نیز در سقوط پایتخت سیما دخیل و شریک هستند. به طور مثال، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اخیرا به انتقاد از فیلمنامه ضعیف سریال «پایتخت6» پرداخت و نوشت: «پارسال در دیدار نوروزی، منزل استاد سیروس الوند رفتم، به یاد خشایار الوند که اولین عید بود که نبود. امسال در «پایتخت»، غم فقدانش را بیشتر حس کردیم، گویا او بود که به آن جان می‌داد. طنز ملیح و درک عمیق از فرهنگ و سنت ایرانی را در پنج حلقه پایتخت به یادگار نهاد. یادش گرامی.» این در حالی است که نویسنده فیلمنامه این سریال که منجر به متن ضعیف آن شده است، یکی از مدیران زیرمجموعه وزیر ارشاد است! فیلمنامه‌نویس سریال «پایتخت6» که بخشی از سوابق وی روز گذشته (یکشنبه 17 فروردین) در ستون اخبار ادبی هنری روزنامه کیهان منتشر شد (ازجمله، امضای بیانیه حمایت از برخی بازداشت شدگان غائله دراویش داعشی و نگارش نمایشنامه‌های سخیف و ضداخلاقی و...) سال‌هاست که در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر است. وی قبلا مسئول روابط عمومی تئاتر شهر بود و در دورانی که سیدعباس صالحی، وزیر ارشاد شد، نویسنده «پایتخت6» مدیریت روابط عمومی انجمن سینمای جوانان را عهده‌دار بوده است. حال باید از شخص وزیر ارشاد پرسیده شود که چگونه فردی با سوابق منفی و همچنین نگارش متون مبتذل و ضدفرهنگی، در آن وزارتخانه، مدیر شده است؟
البته رئیس ‌سازمان صداوسیما هم که از مدیران ارشد معترض به سریال «پایتخت6» است، لازم است یک آسیب‌شناسی و بازاندیشی درباره فرایندی که یک نمایشنامه‌نویس بدسابقه را ناگهان به جایگاه نویسنده فیلمنامه سریال نوروزی پربیننده شبکه سراسری این سازمان رسانده، انجام دهد. همچنین سریال «پایتخت6»  بار دیگر نشان داد که نظارت در صداوسیما به شدت آسیب‌پذیر و دچار اختلال است. چگونه ممکن است یک سریال مثل «پایتخت6» با این همه بدآموزی و مشکلات متعدد و آشکار محتوایی، به تولید رسیده و سپس پخش شود؟


نام:
ایمیل:
* نظر: