kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۱۲۱
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
جمعی از طلاب جوان شهرستان کازرون با همکاری جهادگران بسیجی این شهرستان در سه کارگاه تولیدی این منطقه مبادرت به تولید روزانه سه هزار ماسک، دستکش و چهار نوع آب میوه برای فعالان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا کرده‌اند. ‌

مسئول گروه جهادی علویون بسیج کازرون، با بیان این مطلب در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: این سه کارگاه با مجوز کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان فعال است و اقلام یاد شده در یک مکان کاملا بهداشتی تولید و به صورت رایگان در بین افرادی که در خط مقدم مبارزه با این بیماری فعالیت دارند، توزیع می‌شود.
مهدی دادآفرین افزود: در این کارگاه‌ها، ۵۰ نفر از بانوان و مردان طلبه در این امر خداپسندانه مشارکت دارند و بدون هیچگونه چشمداشتی در سه نوبت کاری (صبح, عصر و شب تا بامداد) برای مبارزه با قطع زنجیره ویروس کرونا تلاش می‌کنند.  
به گفته وی، محصولات تولیدی این کارگاه‌ها شامل، سه هزار ماسک، دستکش و ۴۰۰ بطری آبمیوه در چهار نوع مختلف است و هزینه تامین مواد مورد نیاز برای تولید این اقلام را خیران پرداخت می‌کنند.
دادآفرین بیان کرد: علاوه‌بر توزیع این اقلام در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرستان کازرون، بخشی از ماسک‌ها و دستکش‌ها در اختیار رانندگان وسایل نقلیه عمومی مانند تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها قرار می‌گیرد.
او گفت: همچنین مقداری از آب میوه‌های تولید شده در این کارگاه‌ها به همراه یک بسته مواد غذایی، بین پاکبانان و افرادی که در مبادی وروی این شهرستان در امر تب سنجی مسافران مشارکت دارند نیز توزیع می‌شود.
شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: