kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۰۸۲
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت سردار شهید میرزا محمد سلگی گفت: آرامگاه او، زیارتگاه انبوه زائرانی خواهد شد که از اقصی نقاط کشور و بیرون از مرزها، به نهاوند خواهند آمد تا آن کسی که گفت آب هرگز نمی‌میرد را بشناسند.
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ویژه برنامه بزرگداشت سردار شهید میرزا محمد سلگی که به طور زنده در رادیو و تلویزیون مرکز همدان پخش شد، گفت: ارادت خودم را به مردم شهید پرور استان همدان از این راه دور، ابراز می‌کنم. لازم می‌دیدم که آنجا باشم و بخشی از دینمان را به این شهید عزیز ادا کنیم. شما می‌دانید که ما موظف هستیم که برای سلامتی مردم و کاهش فشاری که این روزها روی مدافعین سلامت در بیمارستان‌ها هست، اقدام کنیم.
به گزارش تسنیم، وی ابراز داشت: چند خاطره از ایشان در ذهن من هست، در سال‌های آخر جنگ، عدم الفتح‌ها زیاد شده بود. رمضان، والفجر مقدماتی و عملیات‌های دیگر به دستاورد لازم نمی‌رسید و گاهی ده بیست درصد موفقیت بیشتر نداشتیم. آمدیم و یک عملیات خطیر و بزرگ و با ریسکی بالارا با نام والفجر هشت که عملیات در فاو بود را طراحی کردیم. شصت هزار نفر باید از یک رودخانه عظیم می‌گذشتند و تا دو ماه بعد هم پلی پشت سر آنها نبود. چندین شبانه‌روز می‌جنگیدیم. دشمن از برخی مناطق ناامید شده بود و تمام نیروهایش را در منتهی‌الیه خلیج‌فارس متمرکز کرده بود.
رضایی با تجلیل از هشت هزار شهید والامقام در استان همدان و با یادآوری مقاومت جانانه رزمندگان در عملیات فاو، گفت: در آنجا لشکر 27 حضرت رسول(ص) بود که با تیپ انصار الحسین(ع) تعویض کردیم و گردان 152 حضرت ابوالفضل(ع) جاده ام القصر را سنگر بندی کرد. شانزده روز رژیم بعث عراق از صبح تا شب و از شب تا صبح حمله می‌کرد و ایشان با تمام قدرت دفاع کرد. پیروزی ما در فاو، نقش بسیار مهمی در پیروزی ایران در کل جنگ تحمیلی ایفا کرد. سلگی در جبهه جنوبی، عملیات چنگوله و مهران حضور فعال داشت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» خاطرنشان کرد: این کتاب یکی از آینه‌هایی است که کل جنگ را در خود نمایش می‌دهد. هم از بسیاری از عملیات‌ها صحبت شده و هم فداکاری ایشان در این کتاب متجلی است. سلگی خیلی مخلص بود. حدود سه هفته پیش با ایشان تلفنی حرف می‌زدم و سراغ گرفتم که چرا در یک جلسه‌ای حاضر نبوده.
وی با‌اشاره به ویژگی‌های شهید میرزا محمد سلگی، بیان داشت: او انسانی مخلص، عارف و مجاهد بود. او مجاهدی عارف بود. بسیار متشرع بود.
رضایی با‌اشاره به برگزار نشدن مراسم وداع باشکوه برای شهید سلگی، ابراز داشت: در این غربتی که در کشور است، توفیق پیدا نکردیم در مراسم این شهید بزرگوار شرکت کنیم اما به مردم نهاوند قول می‌دهم که آرامگاه او، زیارتگاه انبوه زائرانی خواهد شد که از اقصی نقاط کشور و بیرون از مرزها، به نهاوند خواهند آمد تا آن کسی که گفت آب هرگز نمی‌میرد را بشناسند.
نام:
ایمیل:
* نظر: