kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۰۷۲
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱


حذف کنکور ۹۹ به دلیل کرونا فقط یک پیشنهاد است
باشگاه خبرنگاران جوان- رئیس‌کمیسیون آموزش مجلس درباره عدم برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ و جذب ۱۰۰ درصدی دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، گفت: این موضوع تنها یک پیشنهاد از سوی یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس بوده که هنوز روی آن کار نشده است.
هیچ مورد فوتی به‌خاطر کرونا در زندان‌ها وجود ندارد
تسنیم - رئیس‌سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: با توجه به تمهیدات پیش‌بینی تا امروز در رابطه با بیماری کرونا حتی یک مورد فوتی در زندان‌ها نداشتیم.
دستگیری ۶۱۳ مجرم فراری در پایتخت
پایگاه خبری پلیس- رئیس‌پلیس پیشگیری تهران بزرگ با ‌اشاره به فعالیت قرارگاه جلب محکومان متواری در پایتخت گفت: در سال ۹۸ در مجموع ۶۱۳ محکوم متواری از سوی این قرارگاه شناسایی و دستگیر شده‌اند که برخی از این افراد دوباره دست به ارتکاب جرم هم زده بودند.
راه‌اندازی تلفن گویا ۱۵۶۹
 برای اطلاع‌رسانی درباره کرونا
دانشگاه علوم پزشکی ایران- سامانه کشوری تلفن گویا ۱۵۶۹ برای اطلاع‌رسانی کرونا توسط اتاق فکر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه‌اندازی شد. این سامانه که به طور رایگان توسط تلفن ثابت و تلفن همراه بدون گرفتن پیش شماره قابل استفاده است، در رابطه با راه‌های پیشگیری و نحوه انتقال ویروس، همچنین سایر نکات لازم درباره کرونا ویروس، اطلاع‌رسانی می‌کند.
 رتبه‌بندی و افزایش حقوق
شامل فرهنگیان بازنشسته در سال ۹۸ نمی‌شود
ایسنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آن دسته از فرهنگیان که قبل از اول اسفند ۹۸ بازنشسته شدند مشمول افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نمی‌شوند گفت: این قوانین افزایشی و ارتقای رتبه مختص شاغلین و کارکنان بوده و افراد بعد از بازنشستگی دیگر تابع مقررات صندوق بازنشستگی هستند.
غربالگری ۶۷۰۰ نفر
 از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی
شرکت واحد اتوبوسرانی تهران- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اجرای طرح غربالگری6 هزار و 700 نفر از کارکنان ناوگان اتوبوسرانی پایتخت برای مقابله با انتشار و گسترش ویروس کرونا، گفت: با وجود اتخاذ و اجرای اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی، متأسفانه تاکنون ۴۰ نفر از همکاران ما که ۱۸ نفر از آنها را رانندگان تشکیل می‌دهند به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
کاهش چشمگیر جرائم اینترنتی
در تعطیلات نوروز
میزان- رئیس‌پلیس فتا پایتخت گفت: بیشترین جرائم فضای مجازی، مربوط به کلاهبرداری‌های اینترنتی است، اما با اجرایی شدن رمز‌های دوم یک بار مصرف، میزان جرائم در این حوزه به صورت چشمگیری کاهش یافته به طوری که در نوروز امسال جرائم اینترنتی نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد کاهش یافته است.
ورود دانش‌آموزان نخبه به فرایند تألیف کتاب‌های درسی
فارس- رئیس ‌سازمان پژوهش و برنامه‌ریزى آموزشى از بهره‌مندی از توانمندی دانش‌آموزان نخبه براى ساماندهى و تألیف کتاب‌هاى درسى خبر داد و گفت: این اقدام در جهت جامع‌تر و کارآمدتر شدن محتوای کتاب‌های درسی انجام مى‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: