kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۵۰۵۹
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی:
رئیس ‌اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ در سطح خرده‌فروشی به ۹۲۰۰ تومان تا ۹۷۰۰ تومان کاهش یافته است.مهدی یوسف‌خانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم از کاهش شدید قیمت مرغ خبر داد و اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در سطح خرده‌فروشی و بازار تا 9200 تومان و نرخ اعلامی این محصول توسط اتحادیه به 9700 تومان کاهش یافته است.
وی افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در کشتارگاه به 8500 تومان و نرخ پخش آن برای تحویل به خرده‌فروشی‌ها به 8700 تومان کاهش یافته است. ضمن اینکه قیمت اعلامی هر کیلوگرم ران مرغ توسط اتحادیه 9700 تومان و سینه مرغ  بی‌استخوان 18 هزار تومان است. رئیس ‌اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تصریح کرد: نرخ تخم مرغ در بازار افزایش یافته است به طوری که قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در خرده‌فروشی به 11 هزار تومان و شانه دو کیلوگرمی به 22 هزار تومان افزایش یافته است. یوسف خانی درباره دلایل کاهش قیمت مرغ گفت: چند دلیل را می‌توان برای کاهش قیمت مرغ در نظر گرفت، زیرا تولید افزایش یافته، مصرف کاهش یافته و از طرفی این محصول صادر نیز نمی‌شود. تقاضا برای خرید مرغ افت زیادی داشته و میزان عرضه این محصول در بازار بسیار بیشتر از تقاضا است؛ در این شرایط تولید‌کنندگان با ضرر و زیان زیادی مواجه شده‌اند.
 رئیس    ‌اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: تعطیل شدن رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی تاثیر زیادی در کاهش مصرف مرغ در کشور دارد و در مصرف این محصول در کشور صرفه‌جویی شده است.
یوسف‌خانی تصریح کرد: حدود 30 درصد از مرغ‌هایی که در رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی استفاده می‌شود حیف و میل و دورریز دارد به‌طوری که مرغ‌هایی که سر میز می‌آید در صورت عدم مصرف دور ریخته می‌شود اما در منازل به اندازه نیاز پخته و در صورت باقی ماندن بعدا دوباره مصرف می‌شود. میزان تقاضا برای مصرف مرغ در کشور به نصف تولید رسیده یا به عبارتی میزان تولید دو برابر مصرف است.

نام:
ایمیل:
* نظر: