kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۴۹۸۲
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
شهردار تهران درباره واگذاری دو مجموعه «شهر آفتاب و شهروند» در ازای بدهی‌های شهرداری تهران گفت: این مصوبات باطل نشده؛ اما خیلی دوست نداریم این اتفاق بیفتد چون این دو مجموعه اصلی‌ترین دارایی‌های دُرشت شهرداری تهران هستند.


پیروز حناچی درباره تهاتر و بدهی‌های شهرداری تهران به مصوبه واگذاری دو مجموعه «شهر آفتاب» و «شهروند» در ازای بدهی‌های شهرداری تهران، به ایسنا گفت: مجموعه‌ای مثل شهروند ،برند بسیار با ارزشی است، در حقیقت شهروند دو شخصیت دارد یکی نام و آوازه آن و کنترل کیفیتی که برای عرضه محصولات انجام می‌شود و دیگری دارایی‌های سرمایه‌ای این مجموعه است که در تلاش هستیم این واگذاری انجام
نشود.
حناچی افزود: درحقیقت تهاتر عملکرد غیرنقد شهرداری است؛ اما کاری که ما در این دوره انجام دادیم این بود که با مزایده کار را پیش ببریم، یعنی املاک را با بالاترین قیمت و یا قیمت واقعی واگذار کنیم؛ در حالی که در گذشته این‌طور نبوده است.
وی ادامه داد: در این دوره اقدام خوبی انجام شد که تعداد زیادی از پیمانکاران خرد که زیر ۳۰۰ میلیون از شهرداری طلب داشتند تسویه حساب شدند و این کار با همکاری یکی از بانک‌ها انجام شد. قطعا این کار ایده‌آل نبود؛ اما این پیمانکاران به طلب خود رسیدند. قطعا بدهی شهرداری تهران زیر ۵۰ هزار میلیارد تومان نیست و بخشی از آن بدهی بانکی است که افزایش بهره نیز شامل حال آن می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: