kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۴۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
شیخ عیسی قاسم:
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، در پیامی با تاکید بر اینکه با تلاقی کرونا و اقدامات امنیتی چیزی از بحرین باقی نخواهد ماند، آزادی زندانیان سیاسی بحرین در شرایط حاضر را ضروری دانست.

به گزارش ایرنا  رهبر نهضت اسلامی بحرین در این  پیام آورده است: آزادی زندانیان عقیدتی سیاسی در بحرین -که هزاران نفر هستند- حتی اگر به عنوان حقی دینی، قانونی، ملی و انسانی شمرده نشود و حتی اگر محلی از اعراب نزد سیاست‌های حاکمه بر کشور نداشته باشد، اما این واقعیتی اجتناب ناپذیر است که ویروس کووید ۱۹ می تواند به زندان‌ها وارد شود و کرونا فاجعه‌ای فرای آثار وحشتناکی که جهان از آن سراغ دارد، بیافریند.
این پیام حاکیست: در شرایط کنونی که تعداد زیاد مبتلایان و مرگ و میرها باعث مدهوشی مردم شده است، محاسبات امنیتی نمی‌توانند همچنان منطبق بر تصوراتی باشند که طرف‌های داخلی یا خارجی در شرایط عادی دارند.
در ادامه این پیام آمده است: این امر مستلزم جهت‌گیری سیاسی هدفمندی نیست، بلکه این یک عکس‌العمل انسانی، عاطفی و احساسی شدید و وجدانی است؛ چراکه شرایط ایجاد شده توسط گرفتاری‌های کرونا هیچ مجال و اجازه‌ای را برای سوء‌استفاده سیاسی باقی نگذاشته است.
همچنین در این پیام تاکید شده است: با تلاقی این دو مصیبت خانمان‌سوز (فاجعه کرونا و محاسبات امنیتی-سیاسی) دیگر چیزی از کشور باقی نخواهد ماند.
پیام اظهار داشته است: حتی اگر صدای دین، ​​قانون، عقلانیت و انسانیت شنیده نشود، امروز ضرورت آزادی هزاران زندانی مذکور را ایجاب می‌کند. نشستن و انتظار لحظه غافلگیری ورود ویروس کووید ۱۹ به زندان‌ها را کشیدن، مسئله‌ای است که کشور را به آتش می‌کشد.
آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در ادامه پیام خود تاکید کرده است: اجازه ندهید که کرونا وطن را از دو جهت ویران کرده و آن را وارد یک هرج و مرج امنیتی غیر قابل کنترل نماید، که این وضعیت زمانیکه احساسات غضبناک (مردم) در پی ورود ویروس به زندان‌ها فوران کنند، نه با اقدامات عقلایی و نه با اِعمال زور قابل کنترل نخواهد بود.
این پیام افزوده است: سخن مطرح شده در اینجا از زبان تهدید بدور است، این توصیه و هشداری صادقانه و با اخلاص است که همه ما باید برای حفظ وطن و حفظ آنچه که از آن و برای آن باقی‌مانده بیان نماییم.
پیام حاکیست: خداوند سیاست‌هایی که به بلوغ و عقلانیت رسیده‌اند راه هدایت نماید؛ میهن،  هم‌میهنان و تمامی کشورهای اسلامی را از فجایع ویرانگر و از هرگونه ناخوشایندی حفظ نماید.
وزارت بهداشت بحرین روز چهارشنبه از ثبت ۷۷ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: