kayhan.ir

کد خبر: ۱۸۴۸۴
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۹
آخرین روش حمایت از وزیر رونمایی شد

فرجی‌دانا استیضاح شود افشاگری می‌کنم!(اخبار دانشگاه)

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزیر علوم استیضاح شود اسامی بورسیه‌های غیر قانونی که برخی در داخل مجلس در این موضوع دست داشته‌اند را اعلام می‌کنیم.
حجت الله درویش‌پور در گفت وگو با ایرنا، درباره استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: آغاز استیضاح وزیر علوم به اصرار نمایندگان بر این سوال خود که چرا دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل بازگشته‌اند، بازمی‌گردد.
وی با بیان اینکه مسئولین وزارت علوم در کمیسیون آموزش مجلس حضور یافتند و درباره دلایل بازگشت دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل توضیحاتی ارائه و نمایندگان را قانع کرده‌اند، خاطر نشان کرد : بعد از اینکه دیدند در این زمینه نمی‌شود سنگ‌اندازی کرد، به سراغ بهانه عزل ‌و نصب‌ها رفتند و در موضوع بورسیه‌ها متمرکز شدند که البته درباره عزل و نصب‌ها نیز پس از توضیحات وزیر علوم قانع شدند.
نماینده مردم ایذه و باغ ملک تصریح کرد: اگر قرار باشد هر موضوعی که به ضرر وزیر علوم است، مطرح شود، باید تمامی موضوعاتی هم که به نفع وی می‌باشد عنوان شود تا نمایندگان تصمیم نهایی را بگیرند؛ شاید در زمان استیضاح دیدگاه‌های برخی اصرارکنندگان بر استیضاح وزیر، عوض شود.
وی در ادامه به نمایندگان استیضاح‌کننده توصیه کرد که استیضاح وزیر علوم را پیگیری نکنند تا این موضوع ختم به خیر شود.
تهدید این نماینده مجلس به افشاگری اسامی بورسیه‌های ظاهراً غیرقانونی در حالی عنوان می‌شود که پیش از این شخص وزیر علوم طی یک مصاحبه و همچنین وزارتخانه تحت امرش در بیانیه‌ای، ضمن عذرخواهی از 3000 دانشجوی بورسیه، از شانتاژ رسانه‌های زنجیره‌ای در این خصوص گلایه کرده بودند!
باسوادان شناسنامه‌دار مطرح می‌کنند