kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۹۸۴۴
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
نگاهی به دیروزنامه‌های زنجیره‌ای
روزنامه آفتاب یزد در سرمقاله شماره دیروز خود، در یادداشتی قابل توجه به قلم سردبیر این روزنامه به حواشی حادثه تلخ بوئینگ اوکراینی پرداخته و نوشته است: «پیداکردن واژه برای وصف حادثه اخیر دشوار است. بسیار سعی کردم واژه دقیقی بیابم اما نشد که نشد. حقیقتا این غم آن‌قدر سنگین و سخت است که شاید سکوت بهتر باشد تا گفتن و نوشتن. اما ناچاریم برخی موارد را ذکر نمائیم. ابتدا به بازماندگان حادثه هواپیمای اوکراینی تسلیت عرض می‌کنم و برای آنان آرزوی صبر دارم. هر فردی می‌داند داغ عزیز علی‌الخصوص اگر جوان باشد چقدر عمیق است...»


سرویس سیاسی-

در ادامه این یادداشت آمده: «بنده ضمن تأکید مجدد بر ‌اشراف بر حجم غم و اندوه مردم ایران زمین و بازماندگان این نکته را نیز گوشزد می‌کنم که در کنار پیگیری‌ها، اعتراض‌ها، انتقادها و... مراقب سوءاستفاده‌ها هم باشیم. صاحب این قلم هم به جد معتقد است باید کسانی که خطا کردند مورد پرسش قرار گیرند و به کم‌کاری‌هایشان رسیدگی شود کما اینکه از سوی قوه قضائیه این دستور صادر شده است ولی روند به سمتی نرود که باری بر بارهای گذشته اضافه شود و کشور بیش از پیش تحت فشار اجانب قرار گیرد.» این نوشتار افزوده است: «برای مثال نشست خبری فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بایستی مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که ایشان روشن، شفاف و در کمال خضوع ماجرا را روایت و بارها و بارها عذرخواهی کردند. حتی ایشان تمام کم‌کاری‌ها و خطاها را به گردن گرفتند و اظهار کردند که دولت در این زمینه تقصیری ندارد. عرضم اینجاست همین که ایشان بسان برخی مسئولان بازی «کی ‌بود کی بود من نبودم» راه نینداختند شایسته تقدیر است. شاید پرسیده شود چرا خبری از استعفا نیست. سردار حاجی‌زاده در نشست خبری اتفاقا بر روی این نکته هم دست گذاشتند و اعلام کردند که آماده نتایج تصمیم‌گیری مسئولان هستند.» در پایان این یادداشت نویسنده به نکته‌ای دقیق‌ اشاره کرده و گوشزد کرده که باید حواسمان به فتنه‌انگیزی‌های دشمنان و عوامل دشمن باشد: «نیروهای مسلح هر کشور ناموس هر ملتی است. مبادا دچار افراط شویم. ماجرای ‌ترور ناجوانمردانه سردار شهید سلیمانی مجدداً ثابت کرد گرگ‌ها آماده ضربه‌زدن هستند و از هیچ فرصتی نمی‌گذرند. به ‌اشک تمساح و توئیت‌های فارسی آنان دلخوش نکنید. ایران منسجم، متحد و نیرومند بازی آنان را برهم زده است. اکنون باید هم مطالبات را پیگیری کرد و هم هوشیار بود. دشمن قصد دارد امثال سردار سلیمانی‌ها را که با‌ ترور ناجوانمردانه موفق به حذف ظاهری آنان شده است از طریق ‌ترور شخصیتی از ما بگیرد ولی نمی‌داند ملت همیشه بیدار ایران سرداران خود را خوب می‌شناسد و قدردان آنها می‌باشد. پس فعلا در برهه‌ای از تاریخ قرار داریم که باید هوشیاری مضاعف داشته باشیم ان‌شاءالله.»
انتقاد تند روزنامه اصلاح‌طلب از مشاور رئیس‌جمهور
روزنامه اعتماد روز گذشته در مطلبی نوشت: «وقتي دولت مستقر يك مملكت، مباحث و مواضع رسانه‌اي‌اش را در توييتر مشاور رئيس‌جمهور اعلام مي‌كند، نتيجه آن مي‌شود كه اين جناب با خطاهاي فاحش پي در پي و اظهارات بي‌دقت، هم خودش را بيش از پيش تضييع مي‌كند، هم دولت را و هم ديگران را به واكنش وا مي‌دارد. آقاي حسام‌الدین آشنا، مشاور رئيس‌جمهور آن‌قدر بي‌خبر است كه با‌ اشاره به برد موشك‌ها براي ايجاد امنيت، رسانه‌ها را پاشنه آشيل مملكت مي‌داند و از اينكه برد رسانه‌اي‌مان مثل برد موشك‌هاي‌مان نيست گله مي‌كند. آقاي آشنا! واقعاً مگر شما چيزي از مطبوعات و رسانه‌ها باقي گذاشته‌ايد كه حالا توقع داريد در خط مقدم براي شما بجنگند؟... شما چسبيده‌ايد به صفحه توييترتان و هي اظهارنظرهاي غيركارشناسي و هزينه‌زا مي‌كنيد و فكر مي‌كنيد دنيا چشمش به صفحه مجازي شماست و آخرش هم مجبوريد اعتراف كنيد كه گول خورديد.» گفتنی است مشاور روحانی که توییت‌های این چند روز اخیرش، به‌ویژه با اعتراض اهالی رسانه روبه‌رو شده بود، دیروز در توییتی در واکنش به حادثه تلخ سقوط هواپیما نوشت: «آنچه خبر می‌پنداشتیم دروغ بود. آنچه دروغ می‌پنداشتیم خبر بود. ما - را- گول خوردیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: