kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
ولایتی:
عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: می‌توان امیدوار بود که با هدایت مرجعیت و خویشتنداری سازمان‌ها و گروه‌های اصیل عراقی، اوضاع آن کشور رو به بهبود رود و نقشه‌های آمریکا نقش بر آب گردد.
علی‌اکبر ولایتی در صد و هشتاد و هشتمین اجلاس موسع شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار داشت: از بولیوی تا ونزوئلا تا سوریه و لبنان و یمن و عراق و تا کره شمالی و شرق آسیا، آمریکا طرح و برنامه مشترکی دارد.
عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: شرایط در عراق هم غیرمنتظره نبود و در ادامه همان طرح است. آمریکایی‌ها وقتی موفق نشدند که داعش را به پیروزی برسانند طرح را تغییر دادند و با استفاده از باقی‌مانده‌های حزب بعث و برخی گروه‌های دیگر، کار خود را انجام دادند.
وی همچنین اظهار داشت: داعش متوقف شد ولی زمینه‌هایی که داعش در آن رشد کرد، هنوز وجود دارد. عربستان سعودی و امارات اقدامات آشوبگرانه آمریکا در عراق را حمایت می‌کردند و حتی رسماً در خیابان‌ها پول پخش می‌کردند. توطئه‌های آمریکا در سوریه و لبنان نیز ادامه همین طرح است. همان‌طور که در یمن نیز وارد فاز نظامی ‌شدند اما نتیجه نگرفتند و امروز آل‌سعود به‌دنبال مذاکره با انصارالله است.
به گزارش مهر، ولایتی افزود: می‌توان امیدوار بود که با هدایت مرجعیت و خویشتنداری سازمان‌ها و گروه‌های اصیل عراقی، اوضاع آن کشور رو به بهبود رود و نقشه‌های آمریکا نقش بر آب گردد.
نام:
ایمیل:
* نظر: