kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۲۲۴
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
مدتی است در برخی ایستگاه‌های مترو تهران نمایشگاه عکس تحت عنوان «یادگار ماندگار» برگزار می‌شود که طی آن، عکس‌های برخی عناصر غربگرا و بعضاً از وابستگان پیشانی‌سفید دربار شاه و فراماسونری تحت عنوان متفکر و اندیشمند و فرهیخته به نمایش در می‌آید. نمایشگاه‌هایی که در آنها اساساً خبری از هنرمندان و متفکران انقلابی و اسلامی به چشم نمی‌خورد.


به گزارش خبرنگار کیهان، از جمله افرادی که تصویرش در نمایشگاه موسوم به «یادگار ماندگار» به‌عنوان نویسنده فرهیخته و فیلسوف نمایش داده شده، «داریوش شایگان» است که در دوران پهلوی، از عناصر درباری و وابسته به دفتر فرح دیبا به شمار می‌رفت و در سال‌های پس از انقلاب نیز در خارج کشور مدتی سردبیر نشریه «ایران‌نامه» وابسته به ‌اشرف پهلوی خواهر تبهکار شاه معدوم بود.
همچنین تصویر «ایرج افشار» از دیگر افرادی است که در زمره فرهیختگان نمایشگاه به اصطلاح «یادگار ماندگار» قرار گرفته است، در حالی که وی همواره از دوستان و نزدیکان عناصر سرسپرده فراماسونری به شمار رفته و در تجلیل از آنها مکتوبات و نوشته‌های بسیاری دارد.
«آن لمبتون» جاسوس شناخته‌شده بریتانیا، سال‌ها از دوستان نزدیک افشار به شمار می‌رفت و تا پایان عمرش در سال 2006 (1385) با او نامه‌نگاری می‌کرد.
به هر حال این هم یکی دیگر از «شاه» کارهایی است که از پول بیت‌المال هزینه تبلیغ و تجلیل از کسانی می‌کند که راه و مسیرشان علیه ملت بود. پیش از این نیز شهرداری تهران در برگزاری مراسم برای این‌گونه عناصر یا عوامل سینمای شاهنشاهی و یا اختصاص مکان‌هایی برای عرض‌اندام عناصر طاغوتی مانند منیر فرمانفرماییان و پرویز تناولی و ایران درودی کوتاهی نکرده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: