kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۷۰۹۹
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها گفت: وقتی فردی درآمد میلیاردی دارد چرا نباید مالیات بپردازد؟ این اجحاف در حق سایر مردم است.

منصور مرادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی اظهار داشت: دولت باید برنامه‌ای تدوین کند که سرمایه افرادی که پیش‌تر در حوزه تولید و اشتغال بودند، وارد بازار درآمدهای کاذب نشوند. برای این منظور باید دولت اشراف کاملی به فعالیت اقتصادی افراد داشته باشد تا بتواند مالیات حقه را ازآنها دریافت کند.
وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که عده‌ای با کم اظهاری، میزان پرداخت مالیات خود را کاهش می‌دهند. دولت هم نظارت دقیقی ندارد که این مقدار واقعی را بررسی کند. برخی افراد از حساب فامیل و اقوام خود برای معاملاتشان استفاده می‌کنند تا جایی که افرادی با ما تماس می‌گیرند و می‌گویند حسابشان مسدود شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به استفاده از این حساب‌های نیابتی برای فرار مالیاتی گفت: وقتی موضوع را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم فامیلشان به اسم اینها حساب باز کردند و حتی در شهر مریوان کسانی که تجار یا صادرکننده بودند با وعده پرداخت درصدی، به اسم همشهریان ما صادرات انجام دادند.
مرادی ادامه داد: حالا برای صاحبان حساب مالیات‌های هنگفتی در نظر گرفته شده است. پیگیری ما هم بی‌فایده بود زیرا به اسم این افراد صادرات انجام شده است. بنابراین هر چه درصد اخذ مالیات بیشتر شود، فرار مالیاتی هم بیشتر می‌شود. دولت باید زیاد مالیات را افزایش ندهد و اگر هم دست به این کار زد باید خدمات بهتری به مردم ارائه دهد. وی راهکار را در نظارت صحیح دولت و ارائه خدمات بیشتر دانست و گفت: دولت باید بتواند به درستی نظارت کند یا اینکه برنامه‌های سیستمی جامعی برای صادرکننده و تولیدکننده داشته باشد تا معاملات قابل رصد و نظارت باشد. با این کار می‌توان مالیات حقه را دریافت کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درخصوص معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها نیز بیان کرد: وقتی فردی درآمد میلیاردی دارد چرا نباید مالیات بپردازد. این اجحاف
در حق سایر مردم است.

نام:
ایمیل:
* نظر: