kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۵۷۳۶
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
آیت‌الله جنتی در دیدار خانواده شهید ابراهیمی:
دبیر شورای نگهبان گفت: وقتی یک ملتی با آمریکا و همه مستکبران عالم دربیفتد، معلوم است که این مسیر شهادت و جانبازی دارد.

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان با خانواده شهید مدافع امنیت، پاسدار مرتضی ابراهیمی دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی طی سخنانی خطاب به خانواده شهید ابراهیمی ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت این شهید مدافع امنیت، گفت: چشم‌مان با دیدن شما روشن می‌شود، انشاءالله در دنیا و آخرت سرافراز باشید.
وی با بیان اینکه شهدا عاشق شهادت بودند و خداوند این سعادت را نصیب‌شان کرد، اظهار داشت: آرزوی هر مسلمان شیعه این است که زندگی‌اش به شهادت ختم شود. این شهدا با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) محشور می‌شوند.
دبیر شورای نگهبان یادآور شد: حضرت علی(ع) تنها آرزویش شهادت بود و پس از ضربت خوردن در محراب عبادت در مسجد کوفه، فرمودند: «فزت و رب الکعبه» شهدای ما هم در مسیر اهل بیت(ع) حرکت می‌کنند و همه در یک کاروان هستند.
آیت‌الله جنتی گفت: انشاالله خداوند شهدا و جانبازان ما را با آل پیامبر(ص) محشور کند.
وی با بیان اینکه مبنای حرکت انقلاب اسلامی ما شهادت بود و این مسیر (شهادت) تمام شدنی نیست، تاکید کرد: وقتی یک ملتی با آمریکا و همه مستکبران عالم دربیفتد، معلوم است که این مسیر شهادت و جانبازی دارد.
دبیر شورای نگهبان در ادامه سخنان خود درباره فرزندان این شهید بزرگوار نیز ابراز داشت: فرزندان این شهدا را باید بر روی چشمان‌مان بگذاریم. این‌ها یادگار شهدا هستند و راه شهدا را ادامه خواهند داد.
آیت‌الله جنتی میثاق‌نامه شهید را قرائت و خطاب به خانواده شهید مرتضی ابراهیمی، بیان داشت: هرچه آثار، صوت و دست‌خط از این شهید دارید، در مجموعه‌ای جمع‌آوری کنید و در دسترس عموم قرار دهید.
وی ادامه داد: خداوند انتقام خون این شهدای مظلوم را از ‌اشرار و آمریکای جنایتکار بگیرد و مردم و خانواده شهدای ما را سربلند کند.
دبیر شورای نگهبان همچنین با اهدای یک جلد کلام‌الله مجید به خانواده شهید مرتضی ابراهیمی، گفت: انشاءالله همیشه با قرآن باشید و خداوند به شما عزت بدهد.
در ادامه این دیدار پدر شهید مرتضی ابراهیمی نیز طی سخنانی درباره ویژگی‌های شخصیتی این شهید بزرگوار گفت: فرزندم بچه هیئتی و عاشق بسیج بود و آرزوی شهادت داشت و نهایتا به آرزوی خود رسید.
وی افزود: شهید می‌گفت می‌دانم که شهید می‌شوم بنابراین به شما سفارش می‌کنم که پشتیبان ولایت فقیه باشید.
طبق گفته خانواده شهید مرتضی ابراهیمی، این شهید بزرگوار قبل از شهادت پنج میثاق‌نامه (برای همسر، پدر و مادر، فرزندان، خواهران و همکاران) تهیه کرده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: