kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۵۷۰۲
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹
در پی توهین یک گروه افراطی به قرآن
در پی آتش زدن قرآن کریم توسط رهبر گروه افراطی سیان در نروژ، رئیس اداره امور شمال اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با احضار کاردار سفارت نروژ در تهران نسبت به تبعات این‌گونه اقدامات هشدار داد.

در پی آتش زدن قرآن کریم توسط رهبر «گروه افراطی سیان» در نروژ، رئیس اداره امور شمال اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با احضار کاردار سفارت نروژ در تهران که در غیاب سفیر این کشور عهده‌دار امور است ضمن محکوم کردن و اعتراض شدید نسبت به این اقدام زشت در نروژ، نسبت به تبعات و عواقب خطرناک این‌گونه اقدامات در گسترش افراط‌گرایی و خشونت هشدار داد. رئیس اداره امور شمال اروپا با اشاره به جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان به‌دنبال این اقدام موهن خطاب به کاردار نروژ تصریح کرد: نمی‌توان به بهانه آزادی بیان، به باور‌ها و مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان اهانت کرد.
وی از دولت نروژ مصرانه خواست تا از تکرار این‌گونه اقدامات فتنه‌انگیز جلوگیری کرده و با مسئولان و مسببان آن برخورد کند. به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، کاردار نروژ نیز ضمن تاکید بر انتقال مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به دولت متبوع خود افزود: دولت نروژ این اقدام را کاملا رد می‌کند و سیاست اصولی ما حمایت از آزادی بیان و عقیده و جلوگیری از نفرت‌پراکنی است و دولت نروژ خود را متعهد می‌داند از امنیت مسلمانان ساکن در این کشور حمایت و از اقدامات افراطی و اختلاف‌افکنانه جلوگیری به عمل آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر: