kayhan.ir

کد خبر: ۱۷۳۱۲۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲
ولایتی:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در موازنه‌های آینده منطقه کشورهای مجموعه مقاومت دست برتر را خواهند داشت و این منطقه به دست صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.
علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در دیدار با «جا جون» نماینده ویژه چین در امور غرب آسیا درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.
ولایتی در این دیدار مواضع  چین در مورد ایران را مثبت ارزیابی کرد و افزود: برای ما چین  کشور مهمی ‌است و روابط بسیار عمیقی هم بین دو کشور وجود دارد و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران  نسبت به این تعاملات استراتژیک و راهبردی است که بنده نیز توفیق داشته‌ام که از ابتدای پایه‌گذاری این روابط فعالیت داشته باشم و به‌عنوان یک ناظر سیر روابط ایران و چین را همواره رو به رشد دیده‌ام و این سیر راهبردی ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در منطقه شاهد وضعیت حساسی هستیم و تحولات بسیار مهمی‌در حال وقوع است و بیشتر کشورهای جهان تمایل دارند که در منطقه حضور فعال داشته باشند و تمایل داریم چین حضور فعال‌تری در منطقه داشته باشد و باید برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای گام برداشت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: 8 سال است که سوریه مورد تهاجم بیگانگان و ‌تروریست‌های مورد حمایت بیگانگان قرار گرفته و از ابتدا ایران از کشور دوست و برادر سوریه حمایت کرد و همین اتفاق در عراق هم افتاد و اگر کمک‌های ایران نبود بغداد به دست‌ تروریست‌ها می‌افتاد و امروز مسئله مهم یمن است که مورد تهاجم قرار گرفته است.
ولایتی در ادامه افزود: اطمینان دارم که آینده منطقه بسیار روشن است و قطعا کشورهای سوریه، یمن و عراق پیروز خواهند شد و امنیت به منطقه بازخواهد گشت و در موازنه‌های آینده منطقه کشورهای مجموعه مقاومت دست برتر را خواهند داشت و این منطقه به دست صاحبان اصلی خود باز خواهد گشت.
به گزارش فارس، جا جون نماینده ویژه چین در امور غرب آسیا هم در این دیدار ضمن تشکر از همکاری‌های مثبت ایران در منطقه گفت: روابط ایران و چین در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و مشارکت راهبردی دو کشور بسیار توسعه یافته و روابط بسیار عمیقی وجود دارد.
وی با توجه به حساسیت منطقه گفت: این منطقه بسیار حساس است و باید امنیت به آن بازگردد. ایشان در ادامه و در مورد روابط ایران و عربستان گفتند که ایران و عربستان از کشورهای مهم منطقه هستند و باید به‌طور صلح‌آمیز رابطه داشته باشند.
در ادامه دو طرف درخصوص توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
نام:
ایمیل:
* نظر: